Windows 10 Ekran Kartı Uyumsuzluk Sorunu

butterbeer

Hectopat
Daha fazla  
Önce bilgisayarın ve ekran kartının modelini söyleyeyim. Asus K55VJ-SX025H ve Nvidia GeForce GT 635M.
Başlık açıldı mı bilmiyorum durum biraz karışık sorunun tam çözümünü bulamadım.

Her neyse ben Windows 8.1'den 10'a geçmek gibi bir hata yaptım. Ekran kartı driverını kabul etmedi ve yazılar acayipleşince ben de en son sürümü 359.06'nın 64bitini indirdim ama niyeyse 32bit indi Nvidia'nın sitesinden. Eski ekran driverını da sildi yüklerken tabi. Sonra sorun yine çözülmeyince ben de 8.1'e tekrar geçtim. Bir ay içinde direk geçebilme hakkımız varmış.
Bütün bunlar gece yaptım sabah kalkıp güncelleştirme yapayım dedim. Güncelleştirmede sorun çıktı. Sorun ekran kartında güncelleştirme yapıyor ama güncelleştirmeyi yükleyemiyor diye yazı çıkıyor.

Aygıt yöneticisinde düzgün çalışıyor diyor ama Nvidia denetim masasına tıklayınca Nvidia ekran ayarları kullanılamaz. Şu anda Nvidia GPU'ya bağlı bir ekran kullanmıyorsunuz diye bir hatayla karşılaştım. Eski driverı indireyim diyorum ama hangisi yüklüydü bilmiyorum. 10'dan 8.1'e geçince eski yüklü olan da geri döndü mü yoksa en son yüklediğim mi geçerli? Onu da anlayamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem geri yükleme yapmak aklıma geldi ama onuda sabahki güncelleştirmemden önceye alabiliyorum sadece. Yani Windows 10'dan 8.1'e tekrar döndüğüm halde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10'a temiz kurulumla geçmeniz önerilir. Zaten yükselttiyseniz sonraki kurulumda serial girmeden geçin. Otomatik aktifleştirmesi gerekir.

Yükseltme ile geçecekseniz de Windows 10'a geçtikten sonra DDU ile mevcut ekran kartı sürücülerini kaldırın. Önce Intel ardından GeForce sitesinden en güncel sürücüyü indirip kurun. Sorun yaşamamanız gerekir.

Teşekkürler ama Windows 10 kullanmaya bir daha cesaret edemiyorum açıkçası.Tekrar 8.1 e geçtikten sonra ısınma problemi yaşıyorum şuan da.Keşke hiç yükseltmeseydim

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı