Windows 10 Etkinleştirilemedi

Anomali

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar geçtiğimiz hafta bilgisayarıma format attırdım. Format atmadan önce Windows 10 Home kullanıyordum. Format attırdığım yerde Windows 10 Pro yüklemişler fakat Windows etkinleştirilemedi yazıyor. Windows 7'den geçiş yaptığımda sorunsuz bir şekilde etkinleştirilmişti. Windows key BIOS'ta kayıtlıdır diye hiç böyle bir şey olabileceğini düşünmemiştim fakat sanırım yanlış biliyormuşum. Bu sorunu nasıl çözebilir ? İSO dosyası olarak Windows 10 indirip temiz kurulum yapsam düzeltebilir miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 Home'a yükseltildiyse Windows 10 Home kurulmalı. Pro kurulduğu için etkinleştirilmemiş. Home kur.

Az önce USB'ye indirdim Windows 10 Home için gerekli olan yükleme aracını. Ama Recep Baltaş'ın yaptığı gibi UEFI için ayarlamadım bir sıkıntı olur mu yüklerken ? Bir belleğe yükle dedim kendisi bütün dosyaları sildi ben hiçbir işlem yapmadım. Sıkıntı çıkarmaz değil mi ? Tekrardan format parası vermek içime oturur :)

Windows 10 Home yükledim. Şimdi de DNS Adı Yok hatası alıyorum :) Bu hatayı nasıl düzeltebilirim?

CMD'yi yönetici olarak aç ve "ipconfig /dnsflush" komutunu uygula.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı