Windows 10 fare tepki vermiyor

AloneMan02

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Gıda Mühendisi
Merhaba.
Şimdiden herkese hayırlı bayramlar. Masaüstü bilgisayarımı bugün toz olduğu için saç kurutma makinesiyle içindeki tozu aldım. Ekran kartını çıkarıp tekrar taktım. Sonra ilk açılışta kullandım bir sorun yoktu ancak bu akşam açtığımda parola kısmında mouse işareti görünmüyor. Kabloyu çıkarıp takınca geliyor. Oturum açıyorum ama bir eksiklik var. Mouse ile nereye tıklasam tepki vermiyor sanki bilgisayar donmuş gibi. Ama klavye ile Tab ve enter tuşlarıyla dolaşabiliyorum. Mouse değiştiriyorum olmuyor. Farklı girişe takıyorum olmuyor. İlginç bir problem yani. HDD kablosunu çıkardım sorun vardır diye ama devam etti yine. Şu an klavye ile zorla da olsa sıfırlama başlattım belki Windows kaynaklıdır diye. Düzelmezse diye sizden yardım almak istedim belki bildiğiniz bir şey olur :). Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• 16208504880648972026129831513556.jpg
    16208504880648972026129831513556.jpg
    125,8 KB · Görüntüleme: 35
O sıkıntılı bir durum. Lütfen aynı işlemi tekrar yaparsan elinle tut ki dönmesin. Statik elektrik yapacaktır. Anakarta zarar verebilir. Ama bunun çeşitli nedenleride var. Bütün kablolar tam takılı değil mi?
Anladım daha dikkatli olacağım. Evet kablolar tam takılı ve sorunsuz çalışıyor tüm parçalar. Şuan devam ediyor sıfırlama. Bu da dondu diye korktum 😀

Dosya Ekleri

• 16208507991793316426457100438005.jpg
    16208507991793316426457100438005.jpg
    133,8 KB · Görüntüleme: 36
Tamam sevindim. Bir de mouse modelin nedir herhangi bir Driver'ı falan var mı? Modelini belirtirsen direk söyleyebilirim :)
Yok normal bir mouse. Orjinal Casper mouse u. Ve oyun mouse u var hiper diye çok da önemli modeller değil.
Yok normal bir mouse. Orjinal Casper mouse u. Ve oyun mouse u var hiper diye çok da önemli modeller değil.
Ve maalesef şuan sorun devam ediyor. Klavye ile kullanabiliyorum kurulum yaparken ama mouse hareket etse bile tıklamıyor hiçbir yere.

Ve maalesef şuan sorun devam ediyor. Klavye ile kullanabiliyorum kurulum yaparken ama mouse hareket etse bile tıklamıyor hiçbir yere.
Hocam sorun bilgisayar mouse u okumuyor gibi. Girişleri değiştiriyorum mouse değiştiriyorum ama okumuyor. Çıkarıp takınca geliyor işaret ama görev yöneticisinde yada bir programı açtığımda tıklayamıyorum. Nasıl çözeceğim onu da bilmiyorum.
Lütfen yardım edin kafayı yemek üzereyim. Usb çıkarıp takınca imleç geliyor hareket ediyor ama tıklayamıyorum hiçbir şeye. Ctrl+alt+delete yapınca o ekranda düzeliyor. Görev yöneticisinde çalışıyor ama masaüstüne dönünce tekrar bozuluyor. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı