Windows 10 format atarken siyah ekranda kalıyor

Kowi

Hectopat
Format atmak için yapacağım işlemi seçiyorum yeniden başlatılayacak yazıyor %100'e geliyor yeniden başlatıyor ama tekrar açılırken siyah ekranda kalıyor ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyler sorunu buldum sorun biosun açılmaması bilgisayarı kapatıp f10 tuşuna basıyorum (benim pc de bios f10 tuşu ile açılıyor) ama aynı format atarkenki gibi oluyor ve monitör sinyal yok diyor yani anlayacağınız bios açılmıyor siyah ekran veriyor bunun için bios pilini çıkarıp taktım ama düzelmedi ne yapmam gerekli

C_MOS işlemi anakartınızın BIOS'unu sıfırlamaya yarıyor. Gigabyte anakartlarda 2 pin şeklinde mevcut. Kullanma kılavuzunda nerede bulunduğu ve nasıl kullanılıyor yazıyor olması gerekli. Kılavuza bir göz atın.

zaten pili çıkartarak biosu sıfırlamış olmadım mı bu işleme gerek var mı ?

C_MOS işlemi anakartınızın BIOS'unu sıfırlamaya yarıyor. Gigabyte anakartlarda 2 pin şeklinde mevcut. Kullanma kılavuzunda nerede bulunduğu ve nasıl kullanılıyor yazıyor olması gerekli. Kılavuza bir göz atın.
sanırım bende o jumperı resetlemek için olan mavi plastikten yok baya bakındım bulamadım klavuza baktım orda da bulamadım onlar olmasaydı pc açılır mıydı ?
bilen yok mu ya
jumper reset denedim olmadı

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı