Windows 10 format atma ve kurma

UyuzPrenss

Centipat
Selamlar. Önceki konuda belirttiğim gibi bilgisayarım mavi ekranda kalıp açılmadı ve hala aynı. Bilişimciye gittim, işletim sistemi çökmüş dediler ve format atmaya 100 TL istediler. Bende bir arkadaştan Windows 10 kurulu flash bellek aldım fakat format ve kurulum işlemini nasıl yapabilirim? Ve formattan sonra hangi Drive'ler yüklenmeli? Ekran kartım NVIDIA. Anlatabilecek ya da bir kaynak varsa çok mutlu olurum. İyi forumlar...

IMG_20200413_200747.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten 100 TL istemek utanılacak bir şey. Alttaki videoyu izleğerek kurulumu başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

16 GB'lık USB belleğe Rufus ile Windows 10 ISO dosyası yazdırıp bilgisayara taktım. BIOS menüsüne girmeme gerek bile kalmadan direkt Windows format menüsü geldi karşıma. Arkadaş link paylaşmış zaten biraz araştırın benim gibi bir insan bile yaptıysa çok kolay bir işlem :D

Gerçekten ayıp ya bir format işlemi için 100 TL isteyen bilgisayarcıya diyecek söz bulamıyorum. Umarım böyle insanları sömürerek aldığı 100 liralar başka yerlere gider de kendi faydalanamaz.

Gerçekten ayıp ya bir format işlemi için 100 TL isteyen bilgisayarcıya diyecek söz bulamıyorum. Umarım böyle insanları sömürerek aldığı 100 liralar başka yerlere gider de kendi faydalanamaz.
Aynen haklısınız. Gerçi artık benim gibi bilgisiz insanlar bile yapabiliyorsa bu tarz şeylere para vermeye gerek kalmamalı artık.

16 GB'lık USB belleğe Rufus ile Windows 10 ISO dosyası yazdırıp bilgisayara taktım. BIOS menüsüne girmeme gerek bile kalmadan direkt Windows format menüsü geldi karşıma. Arkadaş link paylaşmış zaten biraz araştırın benim gibi bir insan bile yaptıysa çok kolay bir işlem :D.

Aynen öyle. Benim paylaştığım bağlantıya gidip aynı işlemleri yaparsa tertemiz bir şekilde Windows'u kurmuş olur:D.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı