Windows 10 format nasıl atılır?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GIGABYTE B450M S2H / R5 2400G / 2×8 CORSAİR 3000MHZ RAM / A400 500GB SSD
RAM
4Gb Kingston 1333
SSD veya HDD modeli
Western
Ekran kartı
Hd3650
Anakart
G41-MT-D3
İşlemci
Q6600
Merhaba arkadaşlar, öncelikle bilgisayarıma format attırmak için bilgisayarcı gitmek istemiyorum bundan dolayı da format flashı satın alacağım, satın alacağım flashın içinde(8 GB)Win 8 ve Windows 10 var şimdi ben bu flashı alsam bilgisayarıma format atabilirim değil mi? Yoksa yine mi bilgisayarcı gitmek zorundayım? Halihazır bilgisayarımı ayarlardan sıfırladım kurulum ekranında kaldı ve klavye mouse çalışmıyor çünkü sürücüleri kuramadım. Bundan dolayı temiz kurulum yapmamı önerdiler kurulum yapmak için flash'ı alacağım fakat aldıktan sonra flash ile format atabilir miyim herhangi bir sorun çıkar mı ve nasıl format atacağım bilen birisi yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulumu MBR olarak yapın.

Format için USB'ye para vermene gerek yok. Dilersen burada yardımcı olacak kişiler var.

Flash'ın içinde Windows 10 var diye fazladan para vermeyin. Herhangi bir flash bellekle yapabileceğiniz çok basit bir işlem.

Buradan Windows 10'u indirin ve 2. sürprizbozan'ı izleyin, bu video sayesinde kendiniz format atabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İnternet kafeye gitmeden kendin de yapabilirsin. Ben yukarıdaki videolar ile format atmıştım.

Evde flashın varsa yapabilirsin. Yoksa en az 8 GB'lık marketlerden vs alıp kendin yapabilirsin ama bilgisayarın açılıyorsa. Açılmıyorsa USB'yi dönüştürücü yardımıyla ya da telefon girişi varsa telefona bağlayıp program vesilesiyle ilk Linux kurarsın, PC'ye Linux kurduktan sonrada içinden flash belleğe hazırlayıp Windows kurabilirsin.

Kurulumu MBR olarak yapın.
O ne oluyor hocam?

Rehberde UEFI olarak var. Rufus ile MBR olarak yazdırıp yapın.

Geri
Yukarı