Windows 10 Format sonrası RAM miktarı 15.9 GB olarak görünüyor!

Hielaph

Kilopat
Makaleler
2
Merhabalar. Az önce bilgisayara format attım. Sorunsuz bir formattı ancak tüm driverları yükledikten sonra Yüklü Bellek: 15.9 GB olarak görünüyor. Formattan önce 16 GB görünüyordu. Yeni güncelleme ile ilgili bir sorun mu? Aynı sorunu yaşayan var mı?

Toplamı bende de aynı şekilde, bir sorun yaratacağını sanmıyorum. Ben bilgisayarıma en az on kere format atmışımdır, HDD kullandığım için bir nebze olsun hızlandırabiliyorum. İlk haline hiçbir zaman bakma gereği duymadım ancak durum bende de aynı şekilde, hiçbir sorun yok. Sende de olacağını sanmam.

Toplamı bende de aynı şekilde, bir sorun yaratacağını sanmıyorum. Ben bilgisayarıma en az on kere format atmışımdır, HDD kullandığım için bir nebze olsun hızlandırabiliyorum. İlk haline hiçbir zaman bakma gereği duymadım ancak durum bende de aynı şekilde, hiçbir sorun yok. Sende de olacağını sanmam.
Sorun olacağını düşünmüyorum fakat formattan önce 16 GB iken neden format sonrası 15.9'a düşer RAM miktarı. Muhtemelen Windows güncellemeleriyle ya da BIOS güncellemeleriyle alakalı. Çünkü ikisini de yaptım.
Görev yöneticisindeki bellek hızları da kaybolmuş. BIOS güncelledikten sonra 15.9 oldu bende.
BIOS'u geçen hafta güncelledim fakat sonrasında bakmamıştım RAM miktarına. Sanırım BIOS update ile alakalı. Herkes yaşamış çünkü bu durumu.

1568652990861.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı