Windows 10 format sonrası ses gelmiyor

Ahmet KARAÇAL

Kilopat
Daha fazla  
Merhablar öncelikle kusura bakmayın çok defa açılmış bir konuyu bir daha açıyorum çözümünü bulamadığım için. Bilgisayarımı bu gün Windows 10'a güncelledim ve ses gelmemeye başladı. Önce sürücüleri güncelleştirdim 1 sürücüyü güncelledi ama yine olmadı, tak çıkar olmadı, aygıt yöneticisinden kaldır yapıp bilgisayarı yeniden başlattım olmadı. Bu sorunun çözümü nedir?

Merhablar öncelikle kusura bakmayın çok defa açılmış bir konuyu bir daha açıyorum çözümünü bulamadığım için. Bilgisayarımı bu gün Windows 10'a güncelledim ve ses gelmemeye başladı. Önce sürücüleri güncelleştirdim 1 sürücüyü güncelledi ama yine olmadı, tak çıkar olmadı, aygıt yöneticisinden kaldır yapıp bilgisayarı yeniden başlattım olmadı. Bu sorunun çözümü nedir?
Cihazı aldığın markanın websitesinde ses sürücüsü oluyor(marka, model, parça adları vs. dikkat et), onu kurman lazım.

1-- laptop kullanıyorsan PC'nin sitesinde git (marka HP ise HP8.Support) ve oradan en son BIOS ve Realtek sürücüleri indir.

2-- eğer desktop kullanıyorsan anakartın markası (MSI ise MSI. Drivers) oradan en son BIOS ve Realtek sürücüleri indir.

Sorun geçmezse denetim masasından aygıtlarıma git ve ses cihazına tıklayıp sorun giderme yazın sorun giderme sorunu bulur ve düzeltir oda olmaz ise sorun bulunmadı yazarsa Microsoft desteğe yazın.

Yeni konular

Geri
Yukarı