Çözüldü Windows 10 formatı atılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

İcardiemir99

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben bilgisayara temiz format atmak istiyorum. Aşağıdaki viedodaki her şeyi yapıyorum ama kaydedip çıktıktan sonra Windows kurulum ekranına değil direkt bilgisayar normal açılıyor. Nasıl yapacağım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Aşağıdaki fotoğraf bendeki BIOS menüsü ama ben çekmedim. Fotoğraf örnektir.

Dosya Ekleri

• IMG_20201203_163425.jpg
    IMG_20201203_163425.jpg
    128,8 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 için usb kurulum hazırlığınızı tamamlaysanız bilgisayarın açılış ekranında bios kısmında ilk boot edecek cihazı usb belleğiniz olarak seçim ilk yöntemdir. İkinci yöntem de bilgisayar açılırken anakart modeline göre değişim gösteren BOOT menüsü seçimi var siyah ekranı gördüğünüzde sürekli bu tuşlara basarsanız kaçırmanız zor olur. Örnek F8, F11, F12 boot diye yazar sağ üst yada altta.

Harddiskinizin disk biçimiyle USB aynı olmalı.Örneğin GPT ise USB'yi rufus'tan GPT yapın,Eğer harddiskiniz MBR ise rufus'tan USB'yi MBR yapıp biçimlendirin.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı