Çözüldü Windows 10 formatta EFI sistem bölümünü silersek problem olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

480164

Hectopat
Sildikten sonra "yeni" düğmesine basıp uygulayıp oluşur mu? Altta çizgili olan yer dediğim bölüm.

1664118267250.png

Evet, otomatik oluşturur. Sıkıntı olmaz. Bu arada format ekranında bu bölümü sildiğiniz zaman yeni demenize gerek yok. İleri tıkladığınız zaman Windows gene otomatik oluşturacak.

Bu rehbere göre yapacağımda.
Evet, otomatik oluşturur. Sıkıntı olmaz. Bu arada format ekranında bu bölümü sildiğiniz zaman yeni demenize gerek yok. İleri tıkladığınız zaman Windows gene otomatik oluşturacak.
Kurulum sırasında evet.
İşletim sistemi aktifken sistemi tekrar boot edemezsiniz.

Bu rehbere göre yapacağım da.

Denemediğim için bilmiyorum, muhtemelen gene sıkıntı olmaz. Yine de emin değilim. USB ile format atmak daha sağlıklı olur.

Ben önceden denemiştim olmuştu. Ama onda sadece C: Diskini silmiştim.
Denemediğim için bilmiyorum, muhtemelen gene sıkıntı olmaz. Yine de emin değilim. USB ile format atmak daha sağlıklı olur.

Bu rehbere göre yapacağımda.

Windows kurulum dosyaları dışında hepsini silebilirsiniz.

Sorun olmaz. Efi shell dosyası biosun cmdsi gibi. Bende yok o arkadaş.

Zaten hepsini silip kur dersen o yer yine olusuyor. 500mb ve 100mb iki bolum aciyor gerisi senin oluyor diye biliyorum. Bootx64.efi var o efi bolumunun icinde. Acip bakmistim.

Bu sefer OEM kurtarma, sistem ayrıldı falan da sileceğim.

Bir sıkıntı olursa sıkıntı olur. Yani, USB bellek ile yapsanız ve onları silseniz sıkıntı olmaz da Windows üzerinden açmıyor musunuz o setup dosyasını? Riskli gibi biraz. Deneyen birisi cevap verirse daha iyi olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı