Windows 10 G102 Fareyi görmüyor

BlueMagic

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı olmaya çalışıyor.
Temiz kurulum sonrası Logitech'in uygulamasını indiriyordum farem için (G102) baktım uygulama klavyeyi(G103) görüyor ama fareyi görmüyor. Sonra aygıt yöneticisini kurcalarken fare hepten gitti. Farklı portlara taktım çıkardım falan ama sonuç nafile. Fare çalışmıyor. 2 saattir onunla uğraşıyorum denemediğim yol kalmadı ama inatla çalışmıyor. Ablamın faresini ödünç aldım ve o şekilde kullanıyorum şu an. Anlayan varsa yardımcı olursa çok ama çok sevinirim.

Sorunu uzun uğraşlar sonucu çözdüm. Olur da başına gelen olursa diye çözümü yazıyorum. Öncelikle fareyi okumamasının sebebi ben sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara dedikten sonra "HID uyumlu fare" yerine "HID uyumlu aygıt" olarak kaydetmişim. O sebeple fareyi aygıt olarak okumaya başlamış. Çözümü içinse "İnsan Arabirim Aygıtları" dan fareyi bulup yeniden "HID uyumlu fare" olarak kaydetmek.

Gelelim Logitech yazılımının fareyi görmemesine. Onun sebebi de yazılımı kurduktan sonra güncelleştirmeleri denetle deyip ekstra bir güncelleme daha yapmaktan geçiyormuş. Yani programı güncelledikten sonra çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı