Windows 10 GeForce 410M Mavi Ekran Sorunu

ahmetk712

Hectopat
Konu sahibine her konuda katılmıyorum ama windows 10 bu forumda neden bu kadar abartılı şekilde anlatılıyor anlamıyorum. 2012 model dizüsütü bilgisayarımda;
  • İ5 2450m 3.1 ghz işlemci
  • 410m ekran kartı
  • 8 gb ram
  • 250 gb ssd
Windows 10 1507, 1607 sürümleri gayet iyi çalışırken 1703 ve sonrası bütün sürümlerinde yavaşlama söz konusu. Ayrıca windows 10'un ilk sürümlerinde windows 7 ve 8.1 de olmayan ama ne hikmetse 1703 ve sonrası sürümlerde olan mavi ekran sorunu var. Ekran kartı sürücüsü kurulunca mavi ekran veriyor. En eski sürücüyü de denedim en yenisini de denedim yine aynı. DDU ile sürücüyü sildim tekrar kurdum. Windows update den kurdum ama yok olmuyor. Bazı çok bilgili arkadaşlar ısrarla donanımdan diyor. Donanımdansa aynı sürücü sürümü ile wimdows 8.1 de niye sorun yok ?
Hadi bunları da geçtim. Windows 10'da masaüstünde fan açıyor sistem. Aşırı kötü olduğunu düşünmüyoum sistemin. Çok iyi değil evet. Windows 8.1'de chrome açık 5-10 sekme fan çalışmıyor. Bu donanım eskitme değil de nedir ?
Mantıklı izahı olan var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Minidump dosyanızı paylaşın, inceleyelim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı