Windows 10 gelişmiş güç seçenekleri eksik

hidensa

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar geçenlerde laptop aldım. Bazen fan çok sesli çalışıyordu, ben de gelişmiş güç seçeneklerinden bazı işlemler yaparak kısmayı düşündüm fanı ama ne göreyim, gelişmiş güç seneklerinde güç tasarruf modu falan yok. Dengelinin içeriğine giriyorum orada da 20 tane sekme çıkması lazımken dört tane var. Mobility Center'a giriyorum dengeliden başka bir şey yok. Şaka gibi bir durum. Kardeşimin Laptop'u da Windows 10, her şey var, benimki eksik. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Resimler ektedir.
Adsız.png
Adsız1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar geçenlerde laptop aldım. Bazen fan çok sesli çalışıyordu, ben de gelişmiş güç seçeneklerinden bazı işlemler yaparak kısmayı düşündüm fanı ama ne göreyim, gelişmiş güç seneklerinde güç tasarruf modu falan yok. Dengelinin içeriğine giriyorum orada da 20 tane sekme çıkması lazımken dört tane var. Mobility Center'a giriyorum dengeliden başka bir şey yok. Şaka gibi bir durum. Kardeşimin Laptop'u da Windows 10, her şey var, benimki eksik. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Resimler ektedir.
Eki Görüntüle 967192Eki Görüntüle 967193
Anakartının, bataryanın, işlemcinin, ekran kartının driverları yüklü mü?

Görev çubuğunda sağ alt tarafta pil simgesi olacak. Ona tıkladığınızda şu şekilde bir seçenek olacak. Ekran yansıma yapıyor kusura bakmayın. Sol taraf güç tasarrufu modu sağ taraf performans modu.

1618051067704.png

Windows 10 Home mu?
Pro hocam.
Bütün sürücüler yüklü mü?
Hepsi yüklü hocam. Günceller.
Anakartının, bataryanın, işlemcinin, ekran kartının driverları yüklü mü?
Hepsi yüklü bataryanın driverıda yüklü olduğunu düşünüyorum. Şahsi bulup da indirmedim.
Güncelleştirmeleri bir aratın bence Windows'dan.
En günceldesin diyor.
Güç seçeneklerine girip solda güç planı oluştura tıklayın oradan güç tasarrufunu seçin.
Değişen bir şey olmuyor . Modlar yok. Kendim oluştursam bile aynı durum kendini koruyor.
Mobility Center'da göremezsiniz. Onun dışında Windows 10 sürümlerinde bildiğim kadarıyla güç tasarrufu modu sağ altta pil simgesi üzerinden ayarlanıyor.
Hocam benim problemim oradan kaynaklı değil gelişmiş güç seçeneklerinde sekme az normalde olması gereken 10 15 tane seçenek olması lazımdı . Ayarlayamıyorum onları normalde gönderdiğim resimde ki gibi olması lazım.
Görev çubuğunda sağ alt tarafta pil simgesi olacak. Ona tıkladığınızda şu şekilde bir seçenek olacak. Ekran yansıma yapıyor kusura bakmayın. Sol taraf güç tasarrufu modu sağ taraf performans modu.

Eki Görüntüle 967238
hocam teşekkür ederim ama problemim oradan kaynaklı değil . Güç seçeneklerin içeriğinde problem var.

Dosya Ekleri

• 3.png
    3.png
    23,9 KB · Görüntüleme: 95
  • 6.png
    6.png
    81 KB · Görüntüleme: 103
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı