Windows 10 "Gerekli bir CD/DVD sürücü cihazı eksik" Hatası

deux freres

Kilopat
Makaleler
1
Bu sorunla az önce karşılaştım çözmek için birçok şeyi denedim. İlk başta bilgisayarıma format atmak istedim ve format atmak istediğim diski taktım diğer diski çıkardım. Ardından normal bir şekilde format atılması gerekirken "Gerekli bir CD/DVD sürücü cihazı eksik" hatasıyla karşılaştım ben de sorun USB bellektedir diye DVD ile kurmayı denedim yine aynı hata ile karşılaştım. Neyse formatı boş vereyim diğer diski kullanayım dedim ve diski taktım ancak gel gör ki fotoğrafta ki hata ile karşılaştım. Windows 7 kurmak istediğim de bile bu çizgiler çıkıyordu veya Windows açıldığında. Ben de Windows XP kurmayı denedim ve sorunsuzca kuruldu. Ancak 7, 8 veya 10 hiçbir şekilde açılmıyor veya format atılmıyor. Sorun diskte olsa 2 diskte de aynı hata ile karşılaşmazdım diye düşünüyorum, sorun ekran kartın da olur diye düşündüm Onboard ile denedim olmadı. Bu çizgiler yalnızca Windows 7 ve üstünde oluyor yani BIOS'ta falan olmuyor. Sorun sizce neyden kaynaklanıyor olabilir?

Az önce Xp'deyken ekran çözünürlüğünü arttırmak istedim aynı çizgiler çıktı.
received_10212310976465250.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı