Windows 10 gereksiz hizmetleri kapatmak

atheon

Centipat
Windows 10 Home performance Edition kullanmaktayım. Ancak Windows Defender gibi servisler kapalı olduğundan virüsle ilgili endişelerim var. Bunun yerine daha güvenilir orijinal Windows kullanmak istiyorum ancak onlarda da oldukça fazla RAM tüketimi var (telemetry gereksiz servisler vs.). Sizce temiz kurulum yapıp gereksiz hizmetleri (bunlar nelerdir) nasıl kaldırmalıyım ya da Windows 10 pe ye devam etmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha 1 hafta önce gereksiz tüm hizmetleri kapattım ve bilgisayarın performansı ve akıcılığı gitti. Uygulama hataları alıyordum ve bazı oyunlara giremiyordum. Tercihim kesinlikle bilinen hizmetler dışında fazla ayarlarla oynamamanız olacaktır.

Onun yerine sistemine ram ilavesi yapıp windows 10 home kurabilirsiniz. Virüs programı satın alsanız yine ram tüketimi artacak ki satın alınca ödeyeceğiniz tutar ile çok güzel ram ilavesi yaparsınız. Benim tavsiyem atıyorum şuan 4gb 1600mhz x markası ram varsa aynı ramden alıp yanına takmanız. Yani 4x2 yapmanız. Hem sizin için daha az masraflı hem daha iyi bir çözüm olacaktır.

Temiz kurulum yaparsanız çok fazla ayarı değiştirmeyin. Telemetry kapatılabilir. Windows Defender kapatılabilir. Cortana kapatılabilir. Ben birkaç farklı şekilde denedim ve en iyisi fazla uğraşmamak. Ben yukarıda söylediğim 3 şeyi kapattım sadece. Bir de kullanmadığım uygulamaları kaldırdım. O kadar.

Bu rehberim iş görebilir. :)

Şu an Brave tarayıcısı açık ve 5 eklenti var işlemci kullanımı %4.

Geri
Yukarı