Windows 10 Gereksiz Servis ve Hizmetlerden Kurtulun

İlgili uygulamada 1. seçenek olanı seçip ayarladıktan sonra Olay Görüntüleyicisi ve Pano servislerini kapatıyor ki en çok kullandığım servislerdir. Olay Görüntüleyicisi ve Pano servislerini kullanmamız için listedeki hangi ayarı açıp veya kapatmamız gerekiyor? Bu konuda yardımınız için önemle rica olunur. @Murat5038

İlgili uygulamada 1. seçenek olanı seçip ayarladıktan sonra Olay Görüntüleyicisi ve Pano servislerini kapatıyor ki en çok kullandığım servislerdir. Olay Görüntüleyicisi ve Pano servislerini kullanmamız için listedeki hangi ayarı açıp veya kapatmamız gerekiyor? Bu konuda yardımınız için önemle rica olunur. @Murat5038

Disable Windows Error Reporting olanı, Activity history and clipboard yazan ksıımdakilerin sondaki hariç hepsini işaretsiz bırakabilirsiniz.

Disable Windows Error Reporting olanı, Activity history and clipboard yazan ksıımdakilerin sondaki hariç hepsini işaretsiz bırakabilirsiniz.
Dediklerinizi yaptım, yeniden başlatıp kontrol ettiğimde Pano haricinde Olay Görüntüleyicisi servisi halen çalışmamakta.
1611484674649.png

1611484695316.png

"Undo all changes (factory settings)" dediğim halde nafile. @Murat5038

Rehberdeki gibi yapıp sadece dediklerimi devre dışı bırakın. Win + R ile services.msc enter yapın. Olay görüntüleyicisi hizmeti kapalıysa açın ve başlatın.
Sorun devam etmekte, zaten rehberdeki gibi yapmıştım. Ardından son dediklerinizi devre dışı bırakıp yeniden başlatmıştım. Öte yandan Hizmetler servisindeki Windows Olay Günlüğü hizmeti çalışır durumda. @Murat5038
1611679425221.png

Hocam galiba arkadaş da sorun var ben sizin dediğiniz ayarları yaptım hiçbir sorun olmadı açıldı olay görüntüleyicisi.
Aynen belirtmiştim zaten :) Windows kaynaklı farklı bir şeyden kaynaklıydı. Geri bildirimin için teşekkürler yine de.

Yeni konular

Geri
Yukarı