Çözüldü Windows 10 Geri yükleme kendi kendine açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
25
Bundan önce 4-5 defa kapattım ancak her seferinde kendisi tekrar aktif hale getiriyor ve depolamayı yiyor. Bunu tetikleyen bir şey mi var yoksa yeni güncellemelerde bir olay mı oldu? Kapatmama rağmen kendi kendine tekrar açması garip. Sizde de var mı böyle bir şey?

1638489771987.png

1638489781022.png

Çözüm
Microsoft'un kapatılan hizmetleri ısrarla açma gibi kötü bir huyu maalesef var. Görev zamanlayıcısında aktif ise oradan tetiklenmiştir.
Aşağıdaki komut işinizi görecektir.

[CODE title="CMD Yönetici olarak çalıştırıp yapıştırın"]
schtasks /change /TN "\Microsoft\Windows\SystemRestore\SR" /DISABLE
reg add "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows NT\SystemRestore"/v "DisableSR" /t REG_DWORD /d 1 /f
[/CODE]
Hocam Çalıştır'a Görev Zamanlayıcısı yazıp Microsoft hizmetleri altında böyle bir hizmet var mı diye bakar mısınız?

Restore olarak geçiyor sanırım.

Ek olarak dediğiniz gibi Windows Update ile Windows güncellerken devreye giriyor olabilir.

Şöyle bir makale buldum hocam (İngilizce). Direkt yeniden başlayınca oluştuğundan bahsediyor.

Son düzenleme:
Microsoft'un kapatılan hizmetleri ısrarla açma gibi kötü bir huyu maalesef var. Görev zamanlayıcısında aktif ise oradan tetiklenmiştir.

reg add "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows NT\SystemRestore"/v "DisableSR" /t REG_DWORD /d 1 /f
[/CODE]

Çözüm
Teşekkürler. Sabah bakayım bir bunlara.
Hocam Çalıştır'a Görev Zamanlayıcısı yazıp Microsoft hizmetleri altında böyle bir hizmet var mı diye bakar mısınız?

Restore olarak geçiyor sanırım.

Böyle bir şey göremedim.

[/CODE]
2. komutta syntax hatası verdi hocam.

1638536119442.png

Tamamdır halettim, "SystemRestore"/v" kısmında /v komutu ile SystemRestore arasında bir boşluk olacak.

Bir süre test edip çözüm olarak işaretleyeceğim.

Son düzenleme:
Teşekkürler. Sabah bakayım bir bunlara.

Böyle bir şey göremedim.

2. komutta syntax hatası verdi hocam.

Eki Görüntüle 1231935

Tamamdır halettim, "SystemRestore"/v" kısmında /v komutu ile SystemRestore arasında bir boşluk olacak.

Bir süre test edip çözüm olarak işaretleyeceğim.
Gece yazınca gözden kaçmış hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı