Windows 10 Ghost Spectra güvenilir midir?

• Konuyu başlatan ZOAX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 3B

ZOAX

Decapat
Windows 10 Ghost Spectra güvenilir midir? Bir de cidden genel olarak FPS artışı oluyor mu?

ChatGPT'ye Windows 10 Ghost Spectra virüsmü dedim ve cevabı ise:
"Ghost specter" bir malware değildir, bir zararlı yazılım değildir. Eğer bir güvenlik sorunu yaşıyorsanız, aşağıdaki adımları denemelisiniz:

1. Güncel bir antivirus yazılımı kullanın.
  2. Sistemi sık sık taramalısınız.
  3. Dikkatli olun ve güvenli kaynaklardan indirilen dosyaları açın.
  4. İnternet üzerinde açtığınız linklere veya e-postalardaki ek dosyalara dikkat edin.
  5. İşletim sistemi güncellemelerini zamanında yapın.
  6. Yedeklerinizi sık sık yapın.

Bir arkadaştan duydum da, Ghost Specter asıl özelliği nedir diğer Windows'lardan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 kullanırken kullanmıştım FPS artışı olmuştu eski bilgisayarımın işlemcisi berbattı belki o yüzdende artmış olabilir. Ama modlu Windows'lar tam güvenilir değildir. Alışveriş veya kart bilgileri girilmemeli.

Açıkçası bende bayağı bir performans artışı yaşatmıştı, içindeki ghost toolbox adı verilen uygulama da çok kullanışlı.

İlk olarak adı "Ghost Spectra" ya da "Ghost Specter" değil "Ghost Spectre". Şimdiye kadar herhangi bir zararını görmedim ama önermiyorum çünkü Ghost Spectre bir yerden sonra stabilitesini kaybediyor.

Onun yerine Nexus OS önerebilirim.

Normal Windows'tan farkı ise içerisinde Windows 10 ile birlikte gelen Bloatware'ler bulunmuyor. Ayrıyeten gereksiz Windows hizmetleri diyebileceğimiz hizmetler halihazırda deaktif geliyor böylelikle gereksiz bellek ve CPU kullanımı ortadan kalkmış oluyor.

İlk olarak adı "ghost spectra" ya da "ghost specter" değil "Ghost Spectre". Şimdiye kadar herhangi bir zararını görmedim ama önermiyorum çünkü Ghost Spectre bir yerden sonra stabilitesini kaybediyor.

Onun yerine nexus OS önerebilirim.

Normal Windows'tan farkı ise içerisinde Windows 10 ile birlikte gelen Bloatware'ler bulunmuyor. Ayrıyeten gereksiz Windows hizmetleri diyebileceğimiz hizmetler halihazırda deaktif geliyor böylelikle gereksiz bellek ve CPU kullanımı ortadan kalkmış oluyor.

Anladım teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için ama bunu çok deneyesim var tabii ki de @alicsndemir dediği gibi alışveriş sitelerinde kradi kart bilgilerimi girmeyeceğim.

Çok kısıtlı ve eski bir sisteminiz yoksa uğraşınıza değecek bir fark hissetmesiniz.
Gereksiz hizmetleri ve baş ağrıtıcı hizmetleri önce bir Shutup10 ile deaktive etmeyi deneyip, eğer ufak da olsa bir fark görüyorsanız o zaman alternatif "Gaming OS"lara yönelebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı