Windows 10 güncelleme sonrası problemler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Woolgatherer

Megapat
Makaleler
5
Dün Windows 10 2004 sürümüne geçmeye karar verdim, birkaç kez yüklemeye çalıştım "0X..." Şeklinde başlayan bir hata aldım. Tekrar tekrar denedim, en sonunda yükledim kurulumunu yaptım. Bilgisayarı yeniden başlattım.

Ek olarak belirteyim iki adet disk var, SSD+HDD olacak şekilde. SSD üzerinden güncellemeyi yaptım.

Sonrasında bilgisayar bir türlü açılmadı, geç saatlerdi. 4-5 saat kadar bekledim, sonuç alamadım.

Ek olarak şimdi tam hatırlayamadığım birkaç hata da aldım. "Kurtarma işlemi başlatılıyor ve eski sürüme dönülüyor" gibisinden. Dediğim gibi tam hatırlayamıyorum.

Sabaha bırakmayı düşündüm ki öyle de yaptım. Sabah sistem açıldı ama HDD üzerinden. BIOS ekranına geldim, Boot sıralaması normaldi yani ilk sırada SSD vardı. Yine de manuel olarak SSD üzerinden başlattım, lakin sistem HDD üzerinden başlatmakta ısrar etti. Sebebini anlamadım.
SSD'de sıkıntı olduğunu düşünmüyorum, geçen hafta testlerini yaptım istenilirse tekrar yapabilirim.
Sorunun güncellemeyi tam olarak indirip kuramamasından kaynaklandığını düşünüyorum, birkaç kez hata aldım dediğim gibi.

Şu an ise masaüstüm tamamen değişik, aylar öncesindeki düzene dönmüş. Garip bir şekilde arka plan fotoğrafım aynı. Eski klasörlerim mevcut. Görev çubuğunda sadece Discord olması gerekirken yine eskiye dönülmüş, birden fazla uygulama mevcut. Tamamen SSD'yi kullanmadan önce, sadece HDD ile süründüğüm vakitlere dönmüş vaziyetteyim.

Antivirüs programları ile sistemi tarattım, istenirse tekrar yapabilirim bir sıkıntı çıkmadı. Ek olarak SSD'de iki adet klasör belirdi. Kurtarma işlemleri ile alakalı olduklarını düşünüyorum;

Ek Açıklama 2020-09-12 114914.png

Nedenini anlayamadım, eski sürüme dönmek çözüm ise dönebilirim. Yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Hocam, güncelleme sonrası hata oluşmuş. Dediğiniz klasörler eski sürüm kurtarma klasörleri. Bence en iyisi temiz kurulum yapın.

Temiz kurulum yapma şansınız varsa yapın bence. HDD'de işletim sistemi mi var?
Evet, her iki diskte de işletim sistemi var. HDD'deki eski sürüm olmalı. Temiz kurulum son çare, olmadı uğraştıracak bizi...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı