Çözüldü Windows 10 Güncelleme Yaparken Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Fallacy

Hectopat
Daha fazla  
İşletim Sistemi: Windows 10 Home Single Language 64-bit
CPU: Intel Core i5 4200U @ 1.60GHz Haswell ULT 22nm Teknoloji
RAM: 8,00GB İkili-Kanal DDR3 @ 797MHz (11-11-11-28)
Anakart: Hewlett-Packard 2166 (U3E1)
Grafik: Generic PnP Monitor (1366x768@60Hz)
Intel HD Graphics Family (HP)
2047 MBNVIDIA GeForce GT 740M (HP) 34 °C
ForceWare sürümü: 355.60 SLI Disabled
Depolama: 931GB Hitachi HGST HTS541010A9E680

Speccy programından aldığım sistem özelliklerim böyle. Windows Update ya da driver güncelleyen bir program kullanarak güncelleme yaparken güncellemeler sorunsuz bir şekilde iniyor. Yüklenirken ya da kurulurken birden mavi ekrancığıma kavuşuyorum. Neden böyle olduğunu anlayabilmiş değilim. Bayadır bu hatayla beraberim fakat en başlarda umursamadım, bir kaç seferlik bir şey sandım. Yardımcı olursanız minnettar olurum.

Lütfen yardım eder misiniz? Günlerdir bakıyorum ama ne burada sorunumu çözmeme yardımcı olacak bir yanıt ne de internette bir çözüm bulamadım. :cry:

Windows Update ya da driver güncelleyen bir program kullanarak güncelleme yaparken güncellemeler sorunsuz bir şekilde iniyor. Yüklenirken ya da kurulurken birden mavi ekrancığıma kavuşuyorum. Neden böyle olduğunu anlayabilmiş değilim.

Nedeni bu.

Bu tür uygulamalar kullanmanızdandır, hatalı sürücü kuruyor. Temiz kurulum yapın. Sadece Windows Update ile güncellemeleri alın, eksik sürücü varsa da konu açın.

Son düzenleme:
Nedeni bu.

Bu tür uygulamalar kullanmanızdandır, hatalı sürücü kuruyor. Temiz kurulum yapın. Sadece Windows Update ile güncellemeleri alın. eksik sürücü varsa da konu açın.
Çok teşekkür ederim. Deneyip en kısa zamanda sonucu paylaşacağım. :utanç:

Nedeni bu.

Bu tür uygulamalar kullanmanızdandır, hatalı sürücü kuruyor. Temiz kurulum yapın. Sadece Windows Update ile güncellemeleri alın, eksik sürücü varsa da konu açın.
Bilgisayarımı fabrika ayarlarına çevirip orijinal windows 10 kurdum. Ve güncellemeleri sadece windows update'den alıyorum. Harici program kullanmıyorum, şimdilik hiç bir sıkıntı yok. Yaklaşık 1 ay oldu. Sonucu bi süre sonra yazayım dedim. Teşekkür ediyorum :)

Nedeni bu.

Peki size bir soru sormak isterim, Windows 10 kullanıcısıyım temiz UEFI kurulum sonrası tüm Windows güncellemeleri yapmadan 1 tek program dahi kurmuyorum. Tüm güncelleme bittikten sonra anakart yazılımlarını kurmamız gerekiyor mu driver olarak? Windows otomatik yüklemiyor mu acaba bunları? Bugüne kadar hep üretici sitesinden indirip kurdum ama son 2 aydır çözemediğim takılmalar, kasmalar var ciddi derece de. 5 kez format attım yine düzelmedi o yüzden soruyorum driver yüklemesem ne olur diye.

Herhangi bir sürücü kurmanıza gerek yok. Üretici sitelerde genellikle eski sürümler bulunur. Donanım kimliği ile sürücülerin güncelini bulun veya Windows Update kullanın.

Farklı sorunlarınızda yeni konu açınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı