Windows 10 Güncellemeden Sonra Bilgisayarın Yavaşlaması

Remous

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarı kapatacaktım baktım güncelle ve kapat seçeneği var ona bastım. Bilgisayar çok uzun bir süre güncellendi. Sonra bilgisayar sağlıklı şekilde çalışıyor. Baktım ekran kartının ayarları gitmiş. Renk doygunluğunu falan ayarladım kapattım. Bu gün Battlefield oynayacağım acayip derecede kasıyor. Bu sayfaya girene kadar çok uzun bir süre bekledim. Acaba AKK mı oldu diye internetin hızına baktım 5 megabit. Çalıştır dan msconfig'e girdim. Arada işlemci sayısını ikiye çıkardım gene aynı sorun. Ekran kartını O.C ettim gene oyun kasıyor. Oyun sürekli kapanıyor ve ya donup takılıyor. Bir baktım şöyle bir bildirim gelmiş:
Uygulamanın grafik donanımına erişimi engellendi.

Ne yapmalıyım acaba? Çok yavaş bilgisayar kafayı yiyeceğim.

Oyuna bir daha girdim bu sefer de ekran kartının sorun çıkardığının belirtileri var. Oyuna girdim server aradım buldum ona da girdim ekranda siyahlıklar vardı böyle büyük. Sistemi de yazayım:

6 GB 1150 MHZ DDR RAM

Asus R7 250 ekran kartı

Athlon 250 işlemci

250 GB Seagate HDD

FSP 400 Watt 6 senelik güç kaynağı

Asus M5A 78L- M LX V2

Bu arada bilgisayar hızlandı ama sorun hala var. Bu arada O.C yi geri çektim hala oyun çalışmıyor.
Sürücü güncellemeye çalıştım da yavaşlıktan giremedim. Bir daha denemek mantıklı olur:)

Oyuna bir daha girdim bu sefer de ekran kartının sorun çıkardığının belirtileri var. Oyuna girdim server aradım buldum ona da girdim ekranda siyahlıklar vardı böyle büyük. Sistemi de yazayım:

6 GB 1150 MHZ DDR RAM

Asus R7 250 ekran kartı

Athlon 250 işlemci

250 GB Seagate HDD

FSP 400 Watt 6 senelik güç kaynağı

Asus M5A 78L- M LX V2

Bu arada bilgisayar hızlandı ama sorun hala var. Bu arada O.C yi geri çektim hala oyun çalışmıyor.
Sürücü güncellemeye çalıştım da yavaşlıktan giremedim. Bir daha denemek mantıklı olur:)

Sürücü güncelmiş zaten. Olmadı bu:(

Sorun kendi kendine çözüldü. Bir şeyde yapmadım ama çözüldü işte. Konu kilit:)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı