Windows 10 güncellemeleri kapanmıyor

burakbas

Kilopat
İşletim sisteminin güncellemelerini bir türlü kapatamıyorum, tekrar aktif oluyor. 3 yöntemi de denedim. Hizmetlerden durdurdum, Regedit'ten de denedim, bir başka yolu da denedim. Tekrar aktif oluyor, tamamen kapatmak için ne yapabilirim? Bilgisayarda Eset yüklü, ondan da otomatik güncelleştirmeleri alma dedim. Varsa bir tavsiye verebilecek olan bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
En güzel yöntem Regedit ile kapatmak. Windows Update'in bir servis ismi var;

Hizmetleri açıp Windows Update'e çift tıklarsanız o ismi verecektir

"wuauserv"

Bunu bir kenara not ettikten sonra regedit açıyoruz;

\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services

yolunu takip ederseniz çalışan ya da çalışmayan tüm servisleri bulabilirsiniz

Buradan ilgili servisi, yani "wuauserv" i buluyoruz.

Burda bir "start" değeri var. Eğer bu 2 ise otomatik başlıyor demektir.

Görüldüğü üzere benim değerim 3 yani elle başlat demek.

Eğer siz bu değere tıklayıp 4 yaparsanız, bu servis iptal olacaktır. Yeniden başlattığınızda tekrar devreye girmeyecek. Bunu diğer servisler içinde kullanabilirsiniz. Tabi ki bir servsi iptal etmeden önce ne işe yaradığını araştırın. Zaten bir problem olursa start değerini tekrar 2 ya da 3 yaparak geri döndürebilirsiniz.

Wupdate.png

Hizmetlere gir. Windows Updateyi bul kurtarma seçeneklerinde eylemler var orda onları eylem yürütme yap ve tekrar 1. sekmeye dön ve devre dışı yapıp uygula.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı