Windows 10 güncellemesi sonrası Realtek 8821AE çalışmıyor

Furk4nVT

Decapat
Daha fazla  
İlk öncelikle herkese merhaba.
Bir sıkıntım var, Windows 10'a 2-3 gun, bilemedin 4-5 gun once gelen bir guncellemeyi daha yeni yaptim, onu da istmeyerek oldu. Oyun yüklüyordum ve Windows'un çöktüğünü fark ettim. Hiçbir islem yapamiyordum, 5 dakika falan bekledim. En sonunda PC'yi güç tuşundan kapattim ve biraz bekledikten sonra yeniden açtım, guncellemeyi yapmaya başladı, sonra hata verdi guncelleme yuklenemiyor diye ve yeniden baslatti. Acildiktan sonra gene guncelleme ekraninda takıldı. Tabii ben de sinirlendim ve güç tuşundan bu sefer de ben kapattim. Aradan fazla gecmeden yeniden açtım PC'yi ve ne Wi-Fi var ne de Ethernet... Sıkıntı modemimde degil, çünkü telefonum bağlanıyor ama Ethernet kablosunu PC'ye baglayinca internet yok diyor. Gercekten Recep abi sen falan yardımcı olsun, gözünün yağını yiyeyim abi. Ne denediysem olmadi.

16031454247442906859826185921791.jpg

16031454740122636954485015478796.jpg

Onarma yap:

Olmazsa 20H2 sürümüne geçemyi dene.

Geçerken aşağıdaki gibi yaparsan sorunların çözülmez.

Tabii ben de sinirlendim ve güç tuşundan bu sefer de ben kapattim.

Merhaba arkadaşım önerdiklerim tamamen tavsiyedir sorumluluk değeri taşımaz;
  1. Bilgisayarın arama yerine CMD yazıp sağ tık yapıp yönetici olarak çalıştır de.
  2. SFC /SCANNOW yazdıktan sonra Enter'le taramanın tamamlanmasını bekle(Power tusuna basıp kapama sinirlenip).
  3. Tarama bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

Eğer Windows Update PC'yi yeniden başlatınca güncellemezse son olarak sürücüyü kaldırıp tekrar yükle. (Telefondan indirip kurabilirsin) kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Bilgisayarın arama yerine CMD yazıp sağ tık yapıp yönetici olarak çalıştır de.
  2. SFC /SCANNOW yazdıktan sonra Enter'le taramanın tamamlanmasını bekle(Power tusuna basıp kapama sinirlenip).

Eğer Windows Update PC'yi yeniden başlatınca güncellemezse son olarak sürücüyü kaldırıp tekrar yükle. (Telefondan indirip kurabilirsin) kolay gelsin.

Recep abi sağ olsun, yapamazssan eski sürüme dön dedi 2004 sürümünden 2002 sürümüne inerken bilgisayarimdaki dosyalar gidecek diye yapamıyorum, içimde bir korku var bu yüzden. Ya eski sürüme döndüğümde dosyalarim giderse? Buna bir emin olsam, yani dosyalarimin gitmeyeceğini bilsem direk 2002 sürümüne döneceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yardımın için sağ ol ama tekniği yapmama rağmen yeniden başlattığımda güncelleme yapmadı.

CMD yönetici olarak çalıştırın 1.netsh int ip reset a.txt yazıp Enter'le.
2.netsh winsock reset yazıp Enter'le.
3. netsh winhttp reset proxy Enter'le
4.netsh advfirewall reset Enter'le.
5.ipconfig /flushdns Enter'le.

Bu adımları kullanıp deneyebilirsin, sürücünü kaldırıp telefondan paketini atmayı dene en son lütfen sorunun çözüldümü paylaşın :)

Geri
Yukarı