Windows 10 güncellemesi yapılmalı mı?

C Callahan

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İst
Selam, ben bu aralar Windows'umu güncellemiyorum, çünkü bazı problemlerden dolayı veri kaybı olabiliyor. Şimdi güncellemem güvenli midir yoksa biraz daha mı bekleyeyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu veri kaybı olaylarını uzun zamandır duyuyorum. Eski sistemde arada bir 8.1 kullansam da senelerdir Windows 10 kullanırım ve sürekli güncel tutarım. Herhangi bir veri kaybı durumu yaşamadım.

Bu veri kaybı olaylarını uzun zamandır duyuyorum. Eski sistemde arada bir 8.1 kullansam da senelerdir Windows 10 kullanırım ve sürekli güncel tutarım. Herhangi bir veri kaybı durumu yaşamadım.
Evet aslında en de yaşamadım fakat pc üzerinde tüm eski fotoğraflarımız tüm hesaplarımız falan olduğu için korkuyorum sayılır güncellemeye

En son çıkan, sorunlu olduğu belirtilen güncelleme de bile sorun yaşamadım. Özellikle One drive eşitlemesini kullananlar, bu sorunları yaşıyor. Ben uygulamaların otomatik yedekleme yapması yerine kendim yedekleme yapıyorum. Herkese de bu yazılımı kullanmamalarını tavsiye ederim.
Daha önceden de, One drive yüzünden dosya kaybı yaşayan kullanıcılar olmuştu. Ayrıca eşleştirme ayarlarını kapalı tutuyorum. Sözde en iyi çalışan Google senkronizasyon bile, ara sıra saçmalayabiliyor.

Screenshot_1.png

Son düzenleme:
En son çıkan, sorunlu olduğu belirtilen güncelleme de bile sorun yaşamadım. Özellikle One drive eşitlemesini kullananlar, bu sorunları yaşıyor. Ben uygulamaların otomatik yedekleme yapması yerine kendim yedekleme yapıyorum. Herkese de bu yazılımı kullanmamalarını tavsiye ederim.
Daha önceden de, One drive yüzünden dosya kaybı yaşayan kullanıcılar olmuştu.
onedrive hesabım bile yok sadece hdd de duruyor tüm bilgiler bir de yedekleme yapmanın avantajı nedir?

Mesela fotoğraflar, office belgeleri vb. önemli dosyaların var. Bunları bulut sisteme yedekliyorsun. One drive bir bulut sistemi, yükleme hızını kullanarak belgelerin vb. yedekliyor. Eğer yanlışlıkla silersen vb. geri yükleyebiliyorsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı