Windows 10 güncellenmiyor

berat3636

Hectopat
Yer
kars
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Birkaç haftadır 120 GB'lık SSD'de 0 Bayt boş alan vardı. O yüzden Windows güncellenmiyor sanıyorum. 30 GB'lık Forza Horizon 4 demoyu sildim ve güncellemeye çalıştım olmadı. 3 gündür gece gündüz uğraşıyorum olmuyor. Güncellenmiyor. Güncellemeden kastım W11 değil Windows 10'un içindeki kalite ve güvenlik düzenlemelerini diyorum. Denemediğim bir şey kalmadı güncellenmiyor. En sonunda başka bir konudan şunu buldum:

1638700090295.png

Buradaki ilk maddeyi uyguladım ve "ileri" butonuna bastım.

1638720312472.png

Ve bu hatayı aldım:

1638700219812.png

Şu an ne yapmam gerekiyor?

O yazıda ne anlatıyor?
Yazılım sözleşmesi klasik sorun yok neden bu kadar büyütüyorsunuz siz bunu zaten windows' u en başta bilgisayarınıza kurarken de kabul ettiniz bilgileriniz şifreleriniz çalınmaz merak etmeyin.
Güncelleme için ekstra sözleşme bilgileri gerekiyor kabul edin uzatmayın microsoft windows koşulları altındasınız.
Ayrıca lisansınız var ise devam edecektir yok ise (lisanssız demo) kullanıyorsanız o zaman yenileyin veya KMS araçlarını kullanın.

Yazılım sözleşmesi klasik sorun yok neden bu kadar büyütüyorsunuz siz bunu zaten Windows'u en başta bilgisayarınıza kurarken de kabul ettiniz bilgileriniz şifreleriniz çalınmaz merak etmeyin.
Güncelleme için ekstra sözleşme bilgileri gerekiyor kabul edin uzatmayın Microsoft Windows koşulları altındasınız.
Ayrıca lisansınız var ise devam edecektir yok ise (lisanssız demo) kullanıyorsanız o zaman yenileyin veya KMS araçlarını kullanın.

Windows var. Teşekkürler.

Birkaç haftadır 120 GB'lık SSD'de 0 Bayt boş alan vardı. O yüzden Windows güncellenmiyor sanıyorum. 30 GB'lık Forza Horizon 4 demoyu sildim ve güncellemeye çalıştım olmadı. 3 gündür gece gündüz uğraşıyorum olmuyor. Güncellenmiyor. Güncellemeden kastım W11 değil Windows 10'un içindeki kalite ve güvenlik düzenlemelerini diyorum. Denemediğim bir şey kalmadı güncellenmiyor. En sonunda başka bir konudan şunu buldum:

Eki Görüntüle 1234294

Buradaki ilk maddeyi uyguladım ve "ileri" butonuna bastım.

Eki Görüntüle 1234297

Ve bu hatayı aldım:

Eki Görüntüle 1234299

Şu an ne yapmam gerekiyor?
Aşağıdaki komutları kullanın düzelmezse yapacak pek bir şey yok.
:: diye belirttiğim yerler yorum satırlarıdır. Komut ekranına yapıştırsanız dahi sorun yaratmaz komple alıp yapıştırın. Yada .bat dosyası içine kaydedip yönetici olarak çalıştırın.
[CODE title="CMD Yönetici olarak çalıştırıp yapıştırın"]
:: WinSxS temizleniyor
Dism /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup
:: Windows çöp dosya temizleme uygulamasını çalıştırır. Uzun sürebilir bitmesini bekleyin.
cleanmgr /verylowdisk /sagerun:5
:: SoftwareDistribution klasörü temizlenir.
net stop wuauserv
RD /S /Q %windir%\SoftwareDistribution
net start wuauserv
:: Güncelleştirme için gerekli hizmetler açılıyor.
sc config cryptsvc start= auto
net start cryptsvc
sc config wuauserv start= auto
net start wuauserv
sc config StorSvc start= auto
net start StorSvc
sc config bits start= auto
net start bits
sc config trustedinstaller start= auto
net start trustedinstaller
[/CODE]

Geri