Windows 10 güvenlik güncelleştirmesi sonrası kilitlenme sorunu

LoqqaL

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Android Developer
Windows 10'daki Defender açığından bir virüs çıkmış sanırım. 2-3 gün önce güncelledi laptop kendini. Bu güncellemeden sonra hangi oyuna girersem 1-2 saat içinde mavi ekran alıyorum. Mavi ekran almasam bile oyun kitleniyor PC donmuyor oyundaki sesler falan devam ediyor ama hiçbir şekilde kapatamıyorum. ALT+TAB, Shift+TAB, Windows+D falan hiçbir şey işlemiyor. Mecbur güç düğmesinden kapatmak zorunda kalıyorum. İnternette falan takılırken bu problem olmuyor. Dün kendiliğinden msvcr100.dll dosyası silindi touchpad driverı silindi. Virüs veya malware yok tarattim birkaç programla temiz çıktı. Ne yapmam lazım benzer problem yaşayan var mı?
minidump.rar minidump dosyası burada anlayanlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Defernder'da hiçbir zaman açık olmadı. O açık SMB yüzündendi.

Minidump dosyası yok verdiğin linkte...

Ayrıca güvenlik güncelleştirmesi mavi ekran hatasına sebep olmaz genelde. Eğer hatalar Memory Management ise bellek taraması yap:

Memtest86+ USB'den Çalışan RAM Bellek Test Programı

Güvenlik güncelleştirmesinden sonra bunlar oldu ise sistem geri yüklemeden bir önceki stabil sistem tarihinizi seçin ve geri yükleyin.

Defernder'da hiçbir zaman açık olmadı. O açık SMB yüzündendi.

Minidump dosyası yok verdiğin linkte...

Ayrıca güvenlik güncelleştirmesi mavi ekran hatasına sebep olmaz genelde. Eğer hatalar Memory Management ise bellek taraması yap:

Memtest86+ USB'den Çalışan RAM Bellek Test Programı
minidump.rar dosya silinmiş sebebini anlamadım yeniden yükledim testi hemen yapıyorum. Teşekkürler ilgi için.

Güvenlik güncelleştirmesinden sonra bunlar oldu ise sistem geri yüklemeden bir önceki stabil sistem tarihinizi seçin ve geri yükleyin.
Güncel kalması daha iyi değil mi?

minidump.rar dosya silinmiş sebebini anlamadım yeniden yükledim testi hemen yapıyorum. Teşekkürler ilgi için.

Güncel kalması daha iyi değil mi?
Bazı Windows güncelleştirmelerinden sonra bu tür sorunlar oluyor. Sistem geri yüklemeyle sorun çözülebiliyor. Güncel olması daha iyi ancak sorunsuz olarak kullanmak istiyorsanız öncelikle bu yolu deneyin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı