Windows 10 güvenlik sekmesinde bilinmeyen hesap

RedComandante

Kilopat
Daha fazla  
Windows Defender'ın devre dışı kaldığını görüp 1 saat boyunca tekrar etkinleştirme çabalarım boşa çıkınca sağlam bir virüs yediğimi düşünerek PC'ye temiz kurulum yaptım. Tekrar kontrol ettiğimde 'bilinmeyen hesap' gözükmeye devam ediyor ve hizmetler bölümünde saçma sapan kod adları ile hizmetler de tekrar eklendi, formattan önce de bu durumdaydı.

Arkadaşlar geri dönüşü olmayan sağlam bir virüse mi denk geldim, neler oluyor?

Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı2.PNG
Ekran Alıntısı3.PNG

Bahsettiğiniz hizmetler bende de mevcut. Kaspersky, F-Secure, Hitman.Pro ve Windows Defender dahil olmak üzere hiçbiri, zararlı yazılım tespit etmedi sistemimde. Düzenli olarak haftalık taratıyorum.

Bir problem olduğunu sanmıyorum, neticede o servisler aktif olarak çalışmıyor. Bilinmeyen hesap da büyük ihtimalle Windows Update ile ilgili bir durum, güncelleme kaldırma veya onarma sırasında o hesap üzerinden işlem yapıyor olabilir.

Yine de her ihtimale karşı sistemi Hitman.Pro ve Kaspersky ile bir taratın.

Bahsettiğiniz hizmetler bende de mevcut. Kaspersky, F-Secure, Hitman.Pro ve Windows Defender dahil olmak üzere hiçbiri, zararlı yazılım tespit etmedi sistemimde. Düzenli olarak haftalık taratıyorum.

Bir problem olduğunu sanmıyorum, neticede o servisler aktif olarak çalışmıyor. Bilinmeyen hesap da büyük ihtimalle Windows Update ile ilgili bir durum, güncelleme kaldırma veya onarma sırasında o hesap üzerinden işlem yapıyor olabilir.

Yine de her ihtimale karşı sistemi Hitman.Pro ve Kaspersky ile bir taratın.
Hocam kesin emin miyiz tekrar kontrol ettiğimde düzgün şekilde yazılı hizmet çalışmıyor ama onun altındaki çalışıyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Geri
Yukarı