Windows 10 Hata kodu-: 0xC004C003

Kupakralı

Hectopat
Yer
İstanbul - Trabzon
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisi
3 hafta önce aldığım laptopta Windows 8.1 SL vardı ve 1 hafta önceki rezervenin sonucu bugün geldi. Ben de Windows 10'a yükselttim fakat etkinleştiremiyorum. Ürün anahtarı çalışmıyor hatası alıyorum. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

Yükseltmeyi nasıl yaptınız. Gelen bildirimle yaptıysanız bir süre bekleyin ve ya komut satırına bu komutu yazıp çalıştırın.
Kod:
slmgr.vbs /ato
Aktivasyon olmazsa eski sisteme ayarlar > güncelleştirme ve güvenlik > kurtarma bölümünden dönün. Eski sistemdeki aktivasyon durumunu kontrol edip tekrar yükseltme yapın.

Benzer sorun benim de başıma geldi. Yükseltme sonrası Windows 10 aktivasyon olduktan sonra temiz kurulum yaptıktan sonra aktivasyon olmadı. Daha sonra diskin diğer bölümüne eski sistemi kurup tekrar yükseltme yaptım aktivasyon oldu. Otomatik olarak temiz kurulum yaptığım Windows 10 da aktivasyon oldu. Donanımı sisteme işlemeleri zaman alabiliyor.

Son düzenleme:
Microsoft'u aradım. Talimatlarla Windows 10'u Windows 8.1'e geri yükledim. Windows 8.1 in aktivasyon kontrolü yaptılar sonra tekrar Windows 10'a yükseltelim dediler yükselttim ama yine aynı sorun (etkinleştirme sunucusu belirtilen ürün anahtarının engellendiğini belirledi) var. Yine aradım sunuculardan kaynaklı problem olabilir 3-5 gün bekleyin dediler bekliyoruz bakalım.

Windows update ile yükseltiyorum Windows 10'a (elimde usb olmadığından dolayı) rezerve onaylandığı halde hala etkinleşmedi artık illallah geldi bana anlatın lütfen şu problemi nasıl çözeceğimi.

Microsoft'u aradım. Talimatlarla Windows 10'u Windows 8.1'e geri yükledim. Windows 8.1 in aktivasyon kontrolü yaptılar sonra tekrar Windows 10'a yükseltelim dediler yükselttim ama yine aynı sorun (etkinleştirme sunucusu belirtilen ürün anahtarının engellendiğini belirledi) var. Yine aradım sunuculardan kaynaklı problem olabilir 3-5 gün bekleyin dediler bekliyoruz bakalım.

Windows update ile yükseltiyorum Windows 10'a (elimde usb olmadığından dolayı) rezerve onaylandığı halde hala etkinleşmedi artık illallah geldi bana anlatın lütfen şu problemi nasıl çözeceğimi.

4.kez geri alıpta tekrar yükselttiğim ama yinede olmuyor. 1 haftadır bekleyin deyip duruyorlar. Ben anlamıyorum yani ürün 8.1 de iken aktif ama Windows 10'a geçince aktif değil. Hata açıklamasının türkçesi sunucular bu ürün anahtarını engelliyor? Üreticiden orjinal anahtarı alın. Adamları arıyorum ürün kodu 8.1 de aktifse yapacak bişey yok. Microsoft ise bekle diyip duruyor neyi beklicem anlamıyorum 8.1 aktifmi aktif. Ver ürün kimliğime bir onay kimliği geçsin gitsin bu kadar zor mu? Kontrolleri yapıyoruz evet ürününüz korsan değil suncularımız bilmem ne ya bu kadar insanınki aktifte bana gelince mi sunucular bozuk anlamıyorum. Hem microsoft hem üretici 4-5 kere gelri aldırtıp kurdurdular tüm güncellemeleri yükleye yükleye yükseltin dediler yaptım yine aynı şu sorunu çözebilecek olan yok mu arkadaşlar?

@Silinen üye hocam senin sorunla aynı nasıl çözdüğünü anlatırmısın ?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    24,5 KB · Görüntüleme: 1.369
Onlıne Destek pek anlamıyor sanırım papağan gibi aynı şeyleri söyleyip duruyorlar. Microsoft'u aradım ürün anahtarımı ve ürün kimliğimi kontrol ettirdim iki işlem yaptılar hallettiler aktif şuanda. Tabi bundan önce rahat 10 kere aramışımdır işi anlayan sorununuzu anlayan bir temsilci denk gelirse hallediyorsunuz.

Upgrade edilmiş windows 10 daki product keyi temiz yükleme yaptığım windows 10 a girdim. Bu key engellenmiştir dedi. Çalıştırdıkları mühendislerin kafasını çok merak ediyorum, sen git biosun içerisine product keyi göm, upgrade yaparken bunu referans alsın, temiz yüklemede almasın. Üzerine birde temiz yüklemede serverdan block atsın. Çok komikler gerçekten.

Upgrade edilmiş windows 10 daki product keyi temiz yükleme yaptığım windows 10 a girdim. Bu key engellenmiştir dedi. Çalıştırdıkları mühendislerin kafasını çok merak ediyorum, sen git biosun içerisine product keyi göm, upgrade yaparken bunu referans alsın, temiz yüklemede almasın. Üzerine birde temiz yüklemede serverdan block atsın. Çok komikler gerçekten.
Arkadaşım bir şeyleri bilmeden yorum yapıyorsunuz. Önce konu hakkında detaylı bilgiye sahip olun.

Yükseltme ile geçiş yapılan bütün Windows 10'larda ürün anahtarı sürümünün genel kurulum anahtarı. Yani ingilizcesi kms client setup key. Niye ürün anahtarı vermediler çünkü aktivasyonu donanım bazında yapıyorlar. Sizi temiz kurulum yaparken ürün anahtarı girme zahmetinden kurtarıyorlar. İsteseler windows 8 yükseltmesindeki gibi size yeni ürün anahtarı vermesini de bilirlerdi. Sıfır Windows 10 ürün anahtarına sahip olup kurulum yaptıktan sonra ürün anahtarınızı girip etkinleştirdiniz diyelim. Artık bundan sonra o ürün anahtarına ihtiyacınız kalmıyor. Temiz kurulum yaparken ürün anahtarı kısmında atla diyorsunuz ve kurulum yapınca ürün anahtarınız gene genel kurulum anahtarı oluyor. Kısacası ürün anahtarı bir kullanımlık.

Arkadaşım bir şeyleri bilmeden yorum yapıyorsunuz. Önce konu hakkında detaylı bilgiye sahip olun.

Yükseltme ile geçiş yapılan bütün Windows 10'larda ürün anahtarı sürümünün genel kurulum anahtarı. Yani ingilizcesi kms client setup key. Niye ürün anahtarı vermediler çünkü aktivasyonu donanım bazında yapıyorlar. Sizi temiz kurulum yaparken ürün anahtarı girme zahmetinden kurtarıyorlar. İsteseler windows 8 yükseltmesindeki gibi size yeni ürün anahtarı vermesini de bilirlerdi. Sıfır Windows 10 ürün anahtarına sahip olup kurulum yaptıktan sonra ürün anahtarınızı girip etkinleştirdiniz diyelim. Artık bundan sonra o ürün anahtarına ihtiyacınız kalmıyor. Temiz kurulum yaparken ürün anahtarı kısmında atla diyorsunuz ve kurulum yapınca ürün anahtarınız gene genel kurulum anahtarı oluyor. Kısacası ürün anahtarı bir kullanımlık.

Bu konuyu okuyup yardımcı olursan sevinirim.
Windows 10 Etkinleştirme Sorunu Hata Kodu 0xC004C003

teşekkürler

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı