Rehber Windows 10 Hızlandırma

emirtpc

Picopat
Merhabalara arkadaşlar, bugün sizlere Windows 10'u nasıl hızlandırısınız bunu göstereceğim.

1. - Başlangıçtaki gereksiz programları devre dışı bırakmak.
> CTRL - Shift - ESC kombinasyonlarına basarak Görev yöneticisini açınız
> Başlangıç kısmına gelerek gereksiz gördüğünüz programların üzerine gelin ve sağ alt kısımdan "Devre Dışı Bırak" seçeneğini seçin.

2. - En iyi performans için ayarlamak.
> Denetim Masası’ndan “Sistem” kısmına giriyoruz.
> Sol taraftan “Gelişmiş Sistem Ayarları” kısmına tıklayın.
> Performans sekmesi altındaki “Ayarlar” kısmına tıklayın.
> En iyi performans için ayarla” seçeneğine tıklayın.

3. - Gereksiz hizmetleri devre dışı bırakmak.
>Windows arama çubuğuna “Services.msc” yazın ve çalıştırın.
>Gelen ekrandan “Windows Search” kısmına çift tıklayın ve açılan küçük pencereden “Durdur” butonuna tıklayın.

4. - Saydamlığı Kaldırmak.
>Masaüstüne sağ tık yapıp kişileştirme seçeğini seçin.
>Renkler kısmından “Saydamlık efektleri” ayarını kapatın.

5. - Windows aktif etmek için “KMSpico” Kullanmak!
> Öncelikle KMSpico Virüslüdür, silseniz bile kalır. Kesinlikle kullanmayın. Bilgisiyarınıza arkadaş yavaş yavaş zarar verir.
> Bazı arkadaşlar “Ben hiçbir sıkıntısını görmedim vb.” İtaflarda bulunuyor program için ama kısa bir konuşmak gerekirse;
> İçinde korsan yazılım bulundurup güvenilir olan fazla program yok hatta hiç yok diyebiliriz. Arkada sistemi yoran lanet bir şey KMSpico. Kullanmayın.
> Eğer ki benden ikna olmadıysanız Technopat yazarı “Kaan aslan”'ın yazdıgı makaleyi okuyabilirsiniz. Link

7. - Ek olarak Technopat yazarlarının yazdığı makalelerden paylaşacağım.
> 1. Makale Link
> 2. Makale Link
Windows 10 Hızlandırma Rehberi - Technopat

KMSpico'yu savunmuyorum, sonuçta illegal. Fakat şunu söylemek istiyorum:
KMSpico'nun yapımcısının yazılımı paylaştığı yer olan MDL Forum dışında bir yerden indirildiğinde (torrent siteleri vb.) %99 virüs yenir. Ayrıca artık güncellenmiyor KMSpico, yani bahsettiğim yerden bile indirilse mutlaka güvenlik açıkları barındırıyordur.

Emeğinize sağlık. Rehberinizin en hoşuma giden tarafı çok sade bir şekilde anlatmış olmanız. :)

Düzenleme: Saydamlık efektleri sadece Windows 7'de olduğundan bunu belirtmeniz iyi olacaktır.

KMSpico'yu savunmuyorum, sonuçta illegal. Fakat şunu söylemek istiyorum:
KMSpico'nun yapımcısının yazılımı paylaştığı yer olan MDL Forum dışında bir yerden indirildiğinde (torrent siteleri vb.) %99 virüs yenir. Ayrıca artık güncellenmiyor KMSpico, yani bahsettiğim yerden bile indirilse mutlaka güvenlik açıkları barındırıyordur.

Emeğinize sağlık. Rehberinizin en hoşuma giden tarafı çok sade ve yalın bir şekilde anlatmış olmanız. :)
Sağolun , elimden geldiğince sade yapmaya çalıştım 😊
Düzenleme: Saydamlık efektleri sadece Windows 7'de olduğundan bunu belirtmeniz iyi olacaktır.
1608909288865.png

Nasıl yani?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı