Windows 10 Hızlandırma

Donkobus

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 temiz kurulumdan sonra sisteme zarar vermeyecek bir hızlandırma ayarları ve gereksiz ayarları devre dışı bırakmak için ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows 10 kurulumu yaptıktan sonra yapmanız gereken 2 şey var.
1. olarak gereksiz uygulamaları kaldırmak ve arka planda çalışan Windows uygulamalarını ve programlarınızı kapatmaktır.
2. olarak ve en önemlisi telemetri servisini kapatmak bu linkteki adımları uygulayın.

Windows'un bütün uptadeleri gerçekleştirin, Driverleri güncel tutun, Sağlam bir virüs programını kullanın. Onun dışında yapabileceğiniz etkili pek bir şey yok. SSD kullanıyorsanız, Disk'ten tam performans almak için bu attığım linkteki konuyu uyguluyabilirsiniz. SSD için yapılacak tüm ayarlar - Technopat Sosyal Bir de başlangıçta açılan gereksiz uygulamaları devre dışı bırakın.

Windows'un bütün uptadeleri gerçekleştirin, Driverleri güncel tutun, Sağlam bir virüs programını kullanın. Onun dışında yapabileceğiniz etkili pek bir şey yok. SSD kullanıyorsanız, Disk'ten tam performans almak için bu attığım linkteki konuyu uyguluyabilirsiniz. SSD için yapılacak tüm ayarlar - Technopat Sosyal Bir de başlangıçta açılan gereksiz uygulamaları devre dışı bırakın.
O attığın linkteki sadece disk birleştirme kapatılmalı geri kalanı tamamen gereksiz bir işlemdir aksine sistemi yavaşlatır.

Sol altta arama kısmına performans yaz ve çıkan "Windows'un görünümünü ve performansını ayarla" butonuna tıkla. Açılan pencereden en iyi performans için ayarlayı seç ve uygula-tamam diyerek pencereyi kapat. Ben etkili olacağını düşünüyorum.

Sol altta arama kısmına performans yaz ve çıkan "Windows'un görünümünü ve performansını ayarla" butonuna tıkla. Açılan pencereden en iyi performans için ayarlayı seç ve uygula-tamam diyerek pencereyi kapat. Ben etkili olacağını düşünüyorum.
Dostum bence gereksiz bir detay olmadığı için bunu yapmanın bir anlamı yok. PC'yi Windows XP gibi göründürmenin hiç hoş olacağını sanmıyorum. :) Arkadaşın RAM'i yüksekse gereksiz bir detay olur.

Gereksiz. Birkaç animasyon kapatmayla falan hızlanma olmaz. %0.05 değerinde ancak bir hızlanma elde edilir. O da animasyonlar kapatıldığında ekranda zaman akışı kalktığından.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı