Windows 10 Hızlandırma

Teyarev

Decapat
Yer
Technopat City
Daha fazla  
Windows 10 bilgisayarınız mı var? Size W10 bilgisayarınızı nasıl hızlandırabileceğinizi adım adım anlatacağım.

Adım 1: Windows tuşuna basıp r ye basıyoruz. Gelen çalıştır bölümüne prefetch yazıp silebildiğimiz kadar dosyayı siliyoruz.

Adım 2: Arama motoruna %temp% yazıyoruz ve silebildiğimiz kadar dosya siliyoruz.

Adım 3: Windows tuşuna basıp "r" ye basıyoruz ve "temp" yazıyorum yine silebildiğimiz kadar dosya siliyoruz.

Adım 4: Bilgisayarın üstüne gelip özellikler diyoruz sol taraftan gelişmiş sistem ayarlarına tıklıyoruz açılan pencerede gelişmişe geliyoruz ve performans yazan yerde ayarlara tıklıyoruz sonrasında sondan 3 kutu ve baştan 4. kutu hariç hepsini kapatıyoruz.

Adım 5: Siyah düz arka plan kullanıyoruz bu çok önemli.

Adım 6: Ccleaner yüklüyoruz ve bilgisayarımızı temizliyoruz.

Adım 7: C ve D disklerimizi düzenli olarak haftada 1 temizliyoruz.

Adım 8: Masaüstümüzde çok fazla uygulama dosya bulundurmuyoruz hepsini 1 dosyaya alıyoruz.

Adım 9: Pencereye sağ tıklayıp görev yöneticisi diyoruz, arkada çalışan gereksiz uygulamaları ve hizmetleri kapatıyoruz.

Adım 10: Ayarlara giriyoruz ondan sonra erişim kolaylığına tıklıyoruz oradanda monitöre giriyoruz sonrasında ise animasyonları ve saydamlığı kapatıyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
C ve D diskini temizleyin demişiniz hocamda bende
Tüm Ayarlar > Sistem > Depolama ve C nin üstüne tıklıyorum geçici dosyalar 20 gb fakat sil dediğimde 200-300 MB siliniyor diskim ssd.

C ve D diskini temizleyin demişiniz hocamda bende.
Tüm ayarlar > sistem > depolama ve C'nin üstüne tıklıyorum geçici dosyalar 20 GB fakat sil dediğimde 200-300 MB siliniyor diskim SSD.

Selamun aleyküm bu bilgisayara tıklayacaksınız oradan C veya D'nin üstüne gelecekseniz sağ tıklayıp özellikler diyeceksiniz oradan diski temizlemeye basacaksınız.
Masaüstünde dosya bırakma ve masaüstü arkaplanı hep mantıksız gelmiştir bana. O kadar küçük farkların bağımlısıysanız bunu yapacak kat kat fazla yol var.

Siyah harici arka planların bilgisayarı yorduğu bellidir o pikselleri yansıtmak için güç sarfediyor hem gözünüde yormaz :)
Başlığı "Windows 10 hızlandırma rehberi" diye düzenleseniz daha iyi olur.

Bir dahakinde daha dikkatli olurum teşekkürler yorumun için.

Selamun aleyküm bu bilgisayara tıklayacaksınız oradan C veya D'nin üstüne gelecekseniz sağ tıklayıp özellikler diyeceksiniz oradan diski temizlemeye basacaksınız.

Siyah harici arka planların bilgisayarı yorduğu bellidir o pikselleri yansıtmak için güç sarfediyor hem gözünüde yormaz :)

Bir dahakinde daha dikkatli olurum teşekkürler yorumun için.
Yok hocam işe yaramıyor.

Windows 10 bilgisayarınız mı var? Size W10 bilgisayarınızı nasıl hızlandırabileceğinizi adım adım anlatacağım.

Adım 1: Windows tuşuna basıp r ye basıyoruz. Gelen çalıştır bölümüne prefetch yazıp silebildiğimiz kadar dosyayı siliyoruz.

Adım 2: Arama motoruna %temp% yazıyoruz ve silebildiğimiz kadar dosya siliyoruz.

Adım 3: Windows tuşuna basıp "r" ye basıyoruz ve "temp" yazıyorum yine silebildiğimiz kadar dosya siliyoruz.

Adım 4: Bilgisayarın üstüne gelip özellikler diyoruz sol taraftan gelişmiş sistem ayarlarına tıklıyoruz açılan pencerede gelişmişe geliyoruz ve performans yazan yerde ayarlara tıklıyoruz sonrasında sondan 3 kutu ve baştan 4. kutu hariç hepsini kapatıyoruz.

Adım 5: Siyah düz arka plan kullanıyoruz bu çok önemli.

Adım 6: Ccleaner yüklüyoruz ve bilgisayarımızı temizliyoruz.

Adım 7: C ve D disklerimizi düzenli olarak haftada 1 temizliyoruz.

Adım 8: Masaüstümüzde çok fazla uygulama dosya bulundurmuyoruz hepsini 1 dosyaya alıyoruz.

Adım 9: Pencereye sağ tıklayıp görev yöneticisi diyoruz, arkada çalışan gereksiz uygulamaları ve hizmetleri kapatıyoruz.

Adım 10: Ayarlara giriyoruz ondan sonra erişim kolaylığına tıklıyoruz oradanda monitöre giriyoruz sonrasında ise animasyonları ve saydamlığı kapatıyoruz.
SAĞOL kanka C dsikinden 108bin öğe 27gb. D diskinden ise 4bin öğe 8gb çıktı sayende W10 yüklücem 8gb alan lazımdı bide önüme gelenlerin hepsinine atla dedim önemli dosyalar vardı

Yeni konular

Geri
Yukarı