Windows 10 Hizmet Ana Bilgisayarı: Yerel Sistem Ağ Kullanımı

Samet Fatih

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımı Windows 8.1'den 10'a güncelledim.
Güncelledikten sonra internet hızımda yavaşlamalar olmaya başladı görev yöneticisine baktığımda Hizmet Ana Bilgisayarı: Yerel Sistemin bütün interneti kullandığını gördüm. Windows Update'e baktığımda güncelleme inmiyordu ayrıca bilgisayarımda yüklenecek güncelleme de yok, sürekli online oyunlara girdiğim için internet benim için önemli. Bu sorunu nasıl çozebilirim? Yardım edebilir misiniz?
Windows Update'in otomatik güncelleme özelliğini de kapattım hala sorun devam ediyor sürekli değil ama kısa aralıklarla bütün interneti kullanıyor.

Görev yöneticisinden hizmetler ardından aşağıda hizmetleri aç'ı seçin. Arkaplan akıllı aktarım hizmetini ve windows update'i sırasıyla bulup sağ tıklatıp özellikler'i açın başlangıç türünü devre dışı olarak işaretleyip uygula deyin. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Görev yöneticisinden hizmetler ardından aşağıda hizmetleri aç'ı seçin. Arkaplan akıllı aktarım hizmetini ve windows update'i sırasıyla bulup sağ tıklatıp özellikler'i açın başlangıç türünü devre dışı olarak işaretleyip uygula deyin. Bilgisayarı yeniden başlatın.
Ama dediğin gibi yapınca bazı uygulamalar kendi içinde dosya indiremiyor ve yanlış çalışıyor. Hatta hizmetlerde "windows update" 'in açıklamasında "Windows ve diğer programların güncelleştirilmesinin algılanmasını, karşıdan yüklenmesini ve kurulmasını etkinleştirir." yazıyor. Örnek olarak "GeForge Experience" sürücülerini karşıdan yükleyemiyor. Bu dediğini yaptım ve böyle oldu.

Ama dediğin gibi yapınca bazı uygulamalar kendi içinde dosya indiremiyor ve yanlış çalışıyor. Hatta hizmetlerde "windows update" 'in açıklamasında "Windows ve diğer programların güncelleştirilmesinin algılanmasını, karşıdan yüklenmesini ve kurulmasını etkinleştirir." yazıyor. Örnek olarak "GeForge Experience" sürücülerini karşıdan yükleyemiyor. Bu dediğini yaptım ve böyle oldu.

Dikkat ederseniz üyenin bahsettiği konu bazı uygulamaların kendi içinde dosya indirememesi ve yanlış çalışması değil, update'in ve arka plan servislerinin veri kullanarak internet hızını düşürmesinin önlenmesidir.

Dikkat ederseniz üyenin bahsettiği konu bazı uygulamaların kendi içinde dosya indirememesi ve yanlış çalışması değil, update'in ve arka plan servislerinin veri kullanarak internet hızını düşürmesinin önlenmesidir.
Tabii ki öyle ama ben sadece belirttim yani bunların olacağını bilsin diye. Sonra başka bir sorunla karşılaşmaması için. Dediğim gibi ben bu adımları önceden uyguladım ve sorunlarla karşılaştım. Arkadaş da karşılaşırsa nedeni bilsin ve daha kolay çözsün diye söyledim.

Geri
Yukarı