Windows 10 Home Laptopa Pro Sürümü Kurulur mu?

Sametbaykal

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler, laptop kullanıyorum. Aldığımda Windows 10 Home Single Language sürümü yüklü idi, format atıp Windows 10 Pro kurmak istiyorum, şimdiki key’i Pro'da kullansam geçerli sayar mı? Vereceğiniz cevaplar için teşekkürler, iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows 10 Home kurmanız gerekiyor. Pro sürümünü kurmak isterseniz 50 TL gibi bir fiyata ürün anahtarı alıp etkinleştirmeniz gerekir.
Arkadaşlar iyi günler, laptop kullanıyorum. Aldığımda Windows 10 Home Single Language sürümü yüklü idi, format atıp Windows 10 Pro kurmak istiyorum, şimdiki key’i Pro'da kullansam geçerli sayar mı? Vereceğiniz cevaplar için teşekkürler, iyi günler.
Evet kurabilirsiniz, ancak arkadaşın da dediği gibi fazladan ürün anahtarı için fazladan para vermek zorundasınız. İllegal olarak kullanacaksanız bir şey diyemem tabii :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Özel bir kurulum DVD/USB'si hazırlayarak kurabilirsiniz.

Kendinden Windows 10 ile gelen dizüstü bilgisayarların UEFI BIOS'larında gömülü bir Windows 10 Home anahtarı var. Siz kurulum yapmak istediğinizde Pro seçeneği çıkmıyor.

O yüzden;
Adım 1) Windows 10 Pro anahtarını ediniyorsunuz 30-40 liraya yerel satış sitelerimizde bulmak mümkün)

Adım 2) Bir USB bellek ediniyorsunuz, en az 8 gb.

Adim 3) "Buradan" Windows 10 kurulumunu ediniyorsunuz.

Adim 4) Rufus indirip Windows kurulumunu UEFI destekli olacak şekilde yazdırıyorsunuz.

Adım 5) (normalden farklı olan kısım burası) Rufus'la kurulum yaptıktan sonra, "Buradan" ei.cfg dosyasını indirin. Bunu zipten çıkarıp, USB belleğin içindeki Sources klasörünün içine atın. Kurulumda size "hangi sürümü kurayım" diye sormasını sağlayacak adım bu.

5. adımın kaynağı için: "kaynak"

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı