[Kapalı] Windows 10 Home/Pro x64 21H2 | NTLite ISO

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
20. adımdaki çözümü bana açıklayabilir misiniz?

Konuya ekliyorum, çok teşekkür ederim. 😎
Sizin hazırladığınız çözümü otomatikleştirdim. Sorunu tam anlamadığım için araştıramadım.
20. adımdaki çözümü bana açıklayabilir misiniz?

Konuya ekliyorum, çok teşekkür ederim. 😎
Düzenleme: Bir sorum daha var; 21H2 ve ilerideki buildları da NTLite ile düzenlediğimde bu toolbox sıkıntı çıkarmayacaktır değil mi? İçindeki yazılımları güncellediğim takdirde?
@OgnitorenKs
Herhangi bir sıkıntı çıkarmaz hocam. Misal kısayol yazısı kaldırma Vista'dan beri aynı, değişen bir şey olmadı. Yeni güncellemelerde değişiklikler market üzerine yönelmiş durumda. Ben zaten kendim içinde kullandığımdan oluşacak problemlerde sizi haberdar ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki Single Language için ne yapmalıyım?
Ya kendinize özel ISO düzenleyeceksiniz ya da Microsoft ISO'sunu kullanacaksınız:

Tema değiştiremezsiniz ve sağ altta etkinleştir yazısı çıkar. Başka sıkıntı olmaz. (y)
Peki hocam, çok teşekkürler.
@AJFA Hocam sizi bugün çok rahatsız ettim kusura bakmayın ama bir sorum daha var. Bu ISO ile format attığım zaman anakarta gömülü olan Windows 8.1 Single Language lisansı silinir mi? Normal Windows 10 kurduğum zaman bir sıkıntı olmamıştı da.
@AJFA
Hocam sizin için küçük bir .bat toolbax hazırladım. Hazırladığınız sistemlerde kullanabilirsiniz. Yalnızca x64 sistemler için geçerlidir. Diğer detaylar indireceğiniz dosya içinde.
Beni indir.
Eki Görüntüle 959738
Hocam toolbox üzerinden uygulama indirmeye çalışınca aşağıdaki hatayı alıyorum:
[CODE title="HATA"]'#~Kurulum' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.
K-Lite Codec Pack Mega indiriliyor...
'wget' is not recognized as an internal or external command,
K-Lite Codec Pack Mega kuruluyor...
'"C:\Users\YAZMUR~1\AppData\Local\Temp\klite.exe"' is not recognized as an internal or external command,
Could Not Find C:\Users\YAZMUR~1\AppData\Local\Temp\klite.exe
İşlem tamamlandı. Menüye aktarılıyorsunuz..[/CODE]

@AJFA hocam toolbox'ı biraz daha geliştirdim. Çünkü indirme yapmak için wget.exe dosyasının System32 içinde olması gerekiyordu. wget.exe'yi düşük boyutlu indirmelerde iptal ettim. Boyutu düşük dosyaları Powershell ile indirip, yüksek boyutlu dosyaları wget.exe üzerinden indirmeye ayarladım. Powershell çok yavaş indirdiği için bekleme süresi çok uzuyordu. wget kurulumunu katılımsızlaştırdım ve kurulumuyla alakalı uyarı bıraktım, tercih ve güven konusu tamamıyla kullanıcıya ait, her şeyi şeffaf şekilde açıklamaya çalıştım. Zaten .bat dosyası halinde olduğu için komutlar incelenebilir. 2 ayrı bilgisiyarda test ettim, herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Oluşacak sorunlar da etiketleyebilirsiniz.

AJFA.V2.bat (DOWNLOAD)

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

Peki hocam, çok teşekkürler.
@AJFA Hocam sizi bugün çok rahatsız ettim kusura bakmayın ama bir sorum daha var. Bu ISO ile format attığım zaman anakarta gömülü olan Windows 8.1 Single Language lisansı silinir mi? Normal Windows 10 kurduğum zaman bir sıkıntı olmamıştı da.

Hocam toolbox üzerinden uygulama indirmeye çalışınca aşağıdaki hatayı alıyorum:
[CODE title="HATA"]'#~Kurulum' is not recognized as an internal or external command,
K-Lite Codec Pack Mega indiriliyor...
'wget' is not recognized as an internal or external command,
K-Lite Codec Pack Mega kuruluyor...
'"C:\Users\YAZMUR~1\AppData\Local\Temp\klite.exe"' is not recognized as an internal or external command,
Could Not Find C:\Users\YAZMUR~1\AppData\Local\Temp\klite.exe
İşlem tamamlandı. Menüye aktarılıyorsunuz..[/CODE]
System32 içinde wget.exe olmadığı için indiremiyorsunuz. Beni oku içinde link mevcuttu, oradan ekleyebilirsiniz ya da AJFA.V2.bat indirin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı