Windows 10 Home Single Language Bitlocker Sorunu

4hmeTd

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Eski bilgisayarımda Windows 10 Pro işletim sistemini kullanıyordum. Yeni almış olduğum bilgisayarda işletim sistemi olarak Windows 10 Home Single Language tercih edilmiş. Ben 500 GB'lık hardiskimi 200-150-150 gb olarak 3 bölümde kullanmak istedim.
-150 GB (C) Sistem Diski
-200 GB (D) Oyun-Program Diski
-150 GB (E) Arşiv Diski
Daha önce de aynı şekilde kullanıyordum. Arşiv diskini Bitlocker ile şifreliyordum. Fakat Windows 10 Home Single Language işletim sisteminde Bitlocker Sürücü Şifrelemesi özelliğini bulamadım. Bununla alakalı bilgisayarımın markasının destek sayfasında şu ibareleri gördüm.
BitLocker, çoğu Windows 7, 8 ve 10 sürümünde bulunan bir tam disk şifreleme özelliğidir (BitLocker'ı destekleyen sürümler için aşağıdaki tam listeye göz atın):
  • Windows 7 Enterprise
  • Windows 7 Ultimate
  • Windows 8 Pro
  • Windows 8 Enterprise
  • Windows 10 Pro
  • Windows 10 Enterprise
  • Windows 10 Education

Bitlocker Sürücü Şifrelemesini kullanmak isteyen birisi olarak ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows PRO sürümüne yükseltmeniz gerekiyor. Bunun için Windows 10 PRO anahtarı satın almanız gerekiyor.
Bağlantıdan 38 ₺ OEM anahtarı alabilirsiniz.
Windows 10 Professional Satın Al, PRO| 95% İndirim - DurmaPLAY

Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Etkinleştirme sekmesini açın.
Ürün anahtarını değiştir deyin. Sonra açılan pencereye satın aldığınız Windows 10 PRO anahtarını girin.
Yanlış hatırlamıyorsam Windows Update güncelleştirme gelecektir. İstediğiniz özellikler eklenip sürümün PRO olarak değişecektir.

Screenshot_1.png
Windows PRO sürümüne yükseltmeniz gerekiyor. Bunun için Windows 10 PRO anahtarı satın almanız gerekiyor.
Bağlantıdan 38 ₺ OEM anahtarı alabilirsiniz.
Windows 10 Professional Satın Al, PRO| 95% İndirim - DurmaPLAY

Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Etkinleştirme sekmesini açın.
Ürün anahtarını değiştir deyin. Sonra açılan pencereye satın aldığınız Windows 10 PRO anahtarını girin.
Yanlış hatırlamıyorsam Windows Update güncelleştirme gelecektir. İstediğiniz özellikler eklenip sürümün PRO olarak değişecektir.

Screenshot_1.png

Çözüm
Çok teşekkür ederim. Bir forum sitesinde yükseltme için Microsoft'un sunduğu bir ürün anahtarı var olduğunu sadece yükseltme için kullanılacağını, sonra lisansız bir şekilde olacağını söylemişler. Yükseltme işleminden sonra satın alacağımız 10 pro ürün anahtarı ile etkinleştirmemiz gerekiyor. İşlemlere başladım. Şuan pro da olup home da olmayan hizmetler indiriliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı