Çözüldü Windows 10 Home, Single Language lisansı ile etkinleşti

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Spydea

Hectopat
Makaleler
3
Yer
C:/World/Europe/Turkey/Istanbul/Buyukcekmece
Daha fazla  
Arkadaşlar, öncelikle benim laptopumda anakarta gömülü olan Windows 8.1 lisansı vardı. Lisansın hangi işletim sistemine ait olduğunu bilmiyordum fakat aldığımda Windows 8.1 Single Language kuruluydu. Eskiden bu bilgisayara kaç kere Windows 10 yükseltmesi yaptım, format attım. Hiçbir şekilde lisans anahtarı istemiyordu ve direkt Windows 10 Home Single Language kuruyordu. Bugün bu konudaki Windows 10 Home ile format attım. Doğal olarak kurulumda lisans anahtarı istedi ve ürün anahtarım yok seçeneği yoktu. O yüzden Microsoft'un kullanıcılara sunduğu kurulumu geçmek için olan genel lisans anahtarlarından birini girdim. Sonra normal bir şekilde format attım. USB belleğe ".zip" olarak Wi-Fi sürücüsünü attığım için Wi-Fi ile internete bağlandım ve diğer tüm sürücüleri kurdum. Sonradan sağ altta "Windows'u Etkinleştir" yazmadığını fark ettim. Ayarlara girip etkinleştirme kısmına baktım. "Windows dijital bir lisans ile etkinleştirildi." yazıyordu. Deneme sürümü mü diye bakmak için Komut İstemi'ne "slmgr /xpr" yazdım ve tuhaf bir şekilde "Windows(R) Core Edition: Makine kalıcı olarak etkinleştirildi." yazıyordu. Sizce bu normal mi?

Çözüm
2019 yılında KMS ile Windows 10 Home kurmuştum, onunla bir ilgisi olabilir mi?
Sorduğunuz sorunun cevabı. :)

Kurulumda girdiğiniz lisansın etkinleştirmesine imkan yok. Eskiden yaptığınız illegal etkinleştirme BIOS'a işlediğinden dolayı şimdi Home kurduğunuzda otomatik etkinleşmiş oldu.
Arkadaşlar, öncelikle benim laptopumda anakarta gömülü olan Windows 8.1 lisansı vardı. Lisansın hangi işletim sistemine ait olduğunu bilmiyordum fakat aldığımda Windows 8.1 Single Language kuruluydu. Eskiden bu bilgisayara kaç kere Windows 10 yükseltmesi yaptım, format attım. Hiçbir şekilde lisans anahtarı istemiyordu ve direkt Windows 10 Home Single Language kuruyordu. Bugün bu konudaki Windows 10 Home ile format attım. Doğal olarak kurulumda lisans anahtarı istedi ve ürün anahtarım yok seçeneği yoktu. O yüzden Microsoft'un kullanıcılara sunduğu kurulumu geçmek için olan genel lisans anahtarlarından birini girdim. Sonra normal bir şekilde format attım. USB belleğe ".ZIP" olarak Wi-Fi sürücüsünü attığım için Wi-Fi ile internete bağlandım ve diğer tüm sürücüleri kurdum. Sonradan sağ altta "Windows'u etkinleştir" yazmadığını fark ettim. Ayarlara girip etkinleştirme kısmına baktım. "Windows dijital bir lisans ile etkinleştirildi." yazıyordu. Deneme sürümü mü diye bakmak için komut istemi'ne "slmgr /xpr" yazdım ve tuhaf bir şekilde "Windows(r) Core Edition: Makine kalıcı olarak etkinleştirildi." yazıyordu. Sizce bu normal mi?

Etkinleşmiş, isterseniz video atayım Home versiyonuna geri dönebilirsiniz hatta Pro yapmada var, programsız.

Hocam kurulumda kod girmişsin zaten. O kod çalıştı ise Windows 10 da etkinleştirme olur yani sen şu an kendi anahtarını kullanmıyorsun.

2019 yılında KMS ile Windows 10 Home kurmuştum, onunla bir ilgisi olabilir mi?
Hocam kurulumda kod girmişsin zaten. O kod çalıştı ise Windows 10 da etkinleştirme olur yani sen şu an kendi anahtarını kullanmıyorsun.
Hocam o kod internette Microsoft'un sunduğu kod.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı