Windows 10 Home SL RAM kullanımı nasıl düşürülür?

Semihh35

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, yakın zamanda Windows 8.1'den Windows 10 Home Single Language'a geçtim ama boşta RAM kullanımı %47-48'lerde. Az da olsa bu RAM kullanımını nasıl düşürebilirim yardımcı olabilir misiniz?

Arkadaki gereksiz Windows hizmetlerini kapatın.
Videolu anlatım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kaç GB Ram'iniz vardı? Eğer 4'den az ise yetmiyor Windows 10'a fazla tavsiyem değildir ama yukarıdaki arkadaşın dediği gibi Windows hizmetlerinin bazılarını kapatabilirsiniz. Ama fazla tavsiye etmem bunları yaptığımda yavaşlamıştı benim PC. Bende format atıp temiz kurulum yaptıydım zaten.

Ben bir kere guncelledim sonra Update dahil olmak uzere gereksiz tum hizmetleri sildim.

Magaza duzgun calismiyor Windows 10'da, bu bir gercek. Ben de kullanmiyorum. Hiç isime yaramiyor yani. Magazayi ve magazaya ait tum hizmetleri kaldirdim.

Geriye 4 saniyede acilan bosta 900 MB RAM kullanan bir performans canavari kaldi.

Yani isine yaramayan hizmetleri kaldir derim.

Modifiyesiz olarak 11 saniyeye yakin acilis suresi ve 2.5 GB RAM tuketiyor.

Ben bir kere guncelledim sonra Update dahil olmak uzere gereksiz tum hizmetleri sildim.

Magaza duzgun calismiyor Windows 10'da, bu bir gercek. Ben de kullanmiyorum. Hiç isime yaramiyor yani. Magazayi ve magazaya ait tum hizmetleri kaldirdim.

Geriye 4 saniyede acilan bosta 900 MB RAM kullanan bir performans canavari kaldi.

Hocam.

Boşta 1.4 GB yiyor benim sistemim daha fazla indiremez miyim mesela sizin dediğiniz gibi 900 MB'a kadar indirmem için ne yapmalıyım bunun ile alakalı örnek video atabilir misiniz?

Hocam.

Boşta 1.4 GB yiyor benim sistemim daha fazla indiremez miyim mesela sizin dediğiniz gibi 900 MB'a kadar indirmem için ne yapmalıyım bunun ile alakalı örnek video atabilir misiniz?
Ornek videom yok maalesef lakin internette 700 Mb Ram tuketen bir modifiyeli Windows 10 dagitimi var.
İsmi "Ghost Spectre Windows 10".

Geri
Yukarı