Windows 10 için ürün anahtarı temin etmek

Daha fazla  
Arkadaşlar Windows 10 29 Temmuzda full sürümü çıktığında ürün anahtarı istiycek. Bu yüzden bende "Nasıl Ürün Anahtarı" alabiliriz diye sordum. Cevap verirseniz sevinirim. :utanç:

Bir tane sorum olucak. Mesela Windows 8.1 64 Bit aldın açtın içinden ürün anahtarı çıktı. Bu ürün anahtarını Windows 10 için kullanabilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tahminimce o ürün anahtarını gösterip bakın bende Windows 8 lisansı var diyeceksin sana Windows 10 lisansı verecekler.

Microsoft herhangi bir şekilde lisans vermeyecek. Eğer elinde 8.1 lisansı var ise onu etkinleştirip, Windows'unu yükseltmelisin.

Community'de ürün anahtarına ihtiyaç olmayacağı, bir kere yükselttikten sonra her temiz kurulumdan sonra, otomatik olarak etkinleşeceği sabit başlık olarak duruyor.

Son düzenleme:

Çok ilginçmiş, anakart değiştirirsem Windows 10'u kullanmaya devam edemeyeceğim yani.

Müşteri temsilcisine özellikle sordum, şu an Windows 7 Enterprise kullanıyorum ve Windows 8.1 lisansım var, Windows 10'u alabilmek için Windows 8.1'i kurmam şart mı diye, hayır kurulu olmasına gerek yok dedi.

Ayrıca Windows 7 güncelleme ile nasıl Windows 10 olabilecek o da kafamda bir soru işareti.

Neyse bi çıksın, bekleyip görelim.

Elinde retail keyin olsa bile Windows 10, OEM olarak yüklenecek.

Öyle bir durum olsa ne diye ilk kurulumu yükseltmek zorunda kalalım ki? Temiz temiz kurarız sıfırdan. 2 hafta öncesine kadar lisans verilip verilmeyeceği konusu muallaktaydı. Daha önce konuştuysan müşteri hizmetleri ile, konuştuğun kişi düşündüğü şeyi söylemiş olabilir.

Çok basit, Windows 10, Windows Update üzerinden download edilecek ve yükleyeceksin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı