Windows 10 İkinci ekranda ölçeklendirme sorunu

Vito Ferro

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar şöyle bir sorunum var. Windows 10 Pro lisanslı kullanıcıyım. Fakat, ikinci ekranda arada birden bire gördüğünüz gibi ölçeklendirme sorunu oluyor ve oraya herhangi bir pencere sürüklediğim zaman göründüğü gibi izler çıkıyor. Ve arada bir Windows 10 başlat çubuğu birden bire ekranın tam ortasına geliyor ve aşağıya inmiyor. Bunu düzeltmek için sağ tıklayıp özelliklerden önce başlat çubuğunu sola alıp daha sonra tekrar orta yerine getiriyorum.

İkinci ekranda sağ tıklayınca sağ tık penceresi de diğer ekranda çıkıyor. Bilgisayarı yeniden başlatıyorum, düzeliyor ama bir anda kendi kendine yine bozuluyor.

Ekran kartı olarak, Geforce GTX 1070 OC STRIX kullanıyorum. Sürücüler güncel, fakat bu sorun bundan önceki sistemimde de oluyordu.

Ana ekranım Samsung 4k 28 inch monitör, diğer ekran ise 23inch Full HD monitör. Ölçeklendirme sorunu gibi gözüküyor ama ölçeklendirme ve çözünürlük ayarları da olması gerektiği gibi. Sorun hakkında fikir sahibi olanlar yardım ederse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sürücü hatası gibi duruyor ama önceki sistemde de oluyor demişsiniz. İki sistemde de değişmeyen bir parça var mı? Yoksa tamamen farklı donanımlara mı sahipler? Detaylı sistem bilgisi verebilir misiniz?

Tabii ki,
  • ASUS Z170 Pro Gaming
  • ASUS GTX 1070 OC Strix
  • Intel i7 6700K 4.0 GHz
  • 32 GB 3200 MHz RAM
  • Samsung 27 inch 4K Monitör
  • Philips 23 inch Full HD Monitör

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı