Windows 10 ile gelen bilgisayarı 8 yapmak

Karabomba

Hectopat
Bilgisayarım Windows 10 olarak 5 ay oldu geleli. Bu 5 ay boyunca ne güncelleme var ise yükledim, bilirisiniz güncelleme daha güvenli bir bilgisayar daha performanslı bir bilgisayar vs. vs. boş boş şeyler. Bende daha yeni gaming laptop aldım kendime ne varsa yüklensin zaten performansı fazla çok etki etmez diye düşündüm ve standart güncellemeleri yaptım.

Sorunlar da artarda geldi, durur mu hiç? İlk olarak uygulama açarken anlık takılmalar vardı bunu ilkte pek ciddiye almadım sonra düzelir dedim ama ilerledi ve aşırı sinir etti sonra biraz araştırdım, cevap bu forumda buldum. Herkes konuşmuş Intel+Nvidia da oluyormuş ve Windows insider preview ile güncellenip doğrulanmış bende onu yükledim sorun ortadan kalktı diye düşünürken birde baktım pil gitgide azalıyor dolmuyor yazıyor. Bu soruna da baktım ama cevap bulamadım bulduklarımda işe yaramıyordu. Bende bilgisayarda sıfırlama seçeneğine baktım ve yapıyım ne olur en fazla dedim ve yaptım.

Windows gene yapmadığını bırakmadı, uygulamaları dosyaları koruyacağız dedi ve eskiden internet kafede oyunlar klasöründeki simgeleri kopyalayıp eve gidince oyun olmadığını anlayan çocuk gibi bütün her şeyin simgesi tek kaldı. Pes ettim artık ne yapacağımı bilmiyorum. Şu an başlat bile açılmıyor görev yöneticisinde de rapor gönderme olayı oluyor her tıkladığımda. Geri döndürmeyi deneyeceğim 1 kez daha, burada tek sorum var Windows 10 ile gelen bilgisayarı Windows 8 yapabilir miyiz? Yani biri çıkıp driver var mı varsa yaparsın demesin, öyle olsa zaten yapardım ya da bu salak saçma olayı nasıl en sorunsuz Windows 10 yaparım.(Sonrada güncellemeleri kapatırım.)

Güncelleme pişmanlıktır...

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan flash bellekten temiz bir format attım. Hala aynı, buradan bir yardım bulamazsam garantiye veririm ama uğraşmakta istemiyorum. Güncelleme falan yapmayacağım. 0 iken biraz idare edeyim. Cevap gelirse yaparım zaten. Bide bu windows 8 olayı oluyor mu abi? @Recep Baltaş
Şuan tek sorun pil bu arada.
@Recep Baltaş hocam bu ilk sorduğum soru mümkün mü?
Pil sorununu servise gönderince çözüldü. Sorun bios güncellemesiymiş.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı