Windows 10 ile Gelen Laptopa Windows 7 Kuramama Sorunu

Semih_KARTAL

Hectopat
Yer
Artvin
Daha fazla  
Windows 10 ile gelen bir laptop kullanıyorum.

bkz: Aspire One 11 Acer AO1-132-C0QL

Windows 10'dan 7'ye dönemedim. Bootable format atarken "Security Boot Fail" hatası alıyorum. Secure boot kapatıp kurmaya çalışırken de starting Windows yazısı gelince ekranın üst kısmın çizgi oluşuyor ve kalıyor. Nasıl Windows 7 kurabilirim?

Yine de Windows 10 ile gelmiş yeni nesil bir bilgisayara Windows 7 kurulmaz. Emin olun daha bilgisayarın performansını düşürür. Ayrıca Windows 7'ye 10 sürücüsü kurmak istemeniz açıkçası tuhaf geldi bana.

Yine de Windows 10 ile gelmiş yeni nesil bir bilgisayara Windows 7 kurulmaz. Emin olun daha bilgisayarın performansını düşürür. Ayrıca Windows 7'ye 10 sürücüsü kurmak istemeniz açıkçası tuhaf geldi bana.

Peki bilgisayarımın Windows 7 için uyumlu olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? İşlemci destekliyor mu falan. 8.1 yükledim bilgisayarın hızı yükseldi. Windows 10'da kasan Chrome, 8.1'de şaha kalktı. 7'de neden olmasın.

Sizin mantığınızla gidersek Windows 2000 ile de bilgisayarınız uçar :) Öyle şey mi olur? Sadece tarayıcı deneyimine bakarak işletim sistemi karşılaştırmayın lütfen. Bilgisayarı ilk aldığınızda içinde üreticinin yüklediği gereksiz programlar da olur. Bunlardan dolayı da sistemde ağırlık oluşabilir. Hem Chrome yavaş çalışıyor diye suçu direk Windows 10'a atmayın. Mesela bende gayet düzgün çalışıyor.
En iyisi siz temiz bir Windows 10 kurun, farkı görün: Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

Sizin mantığınızla gidersek Windows 2000 ile de bilgisayarınız uçar :) Öyle şey mi olur? Sadece tarayıcı deneyimine bakarak işletim sistemi karşılaştırmayın lütfen. Bilgisayarı ilk aldığınızda içinde üreticinin yüklediği gereksiz programlar da olur. Bunlardan dolayı da sistemde ağırlık oluşabilir. Hem Chrome yavaş çalışıyor diye suçu direk Windows 10'a atmayın. Mesela bende gayet düzgün çalışıyor.
En iyisi siz temiz bir Windows 10 kurun, farkı görün: Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

Onlarca kez temiz kurulumla Windows 10 kurdum. Şu anda da Windows 10 kullanıyorum. Sistem geneli bir yavaşlık hantallık söz konusu. 8.1'de hem sistem hem tarayıcı daha seri çalıştı. Tamam vazifeniz gereği herkesin Windows 10 kullanmasına çabalıyorsunuz anlıyorum ancak benim bilgisayarım zayıf olduğu için alabileceğim en yüksek hızı istiyorum. Bundan mütevellik Windows 7 denemek istiyorum. İleride zaten Windows 10'a geçeceğim çünkü Xbox uygulamasıyla Xbox One S cihazını PC'ye bağlamak için. Windows 10 dışında gereksiz program yükleyen sistem yok. Mağaza uygulaması vesilesiyle her türlü gereksiz programı kendi kapatılamayan Windows Update'iyle beraber yüklüyor. Asıl suçlu Windows 10. Sizde düzgün çalışabilir çünkü sisteminiz kuvvetli. Benim bilgisayar gereksiz programlarla yüklü gelen Windows 10'u kaldıramıyor.

3 seçeneğim var; Windows 10, Windows 8.1, Windows 7.

Kendinden Windows 10 yüklü hali hazırda kullanıyorum. Windows 8.1 kurdum sıkıntı olmadı. Windows 7 kuramıyorum ve kurmak istiyorum görmek istiyorum bilmek istiyorum. Windows 7 kurmama yardımcı olacak mısınız yoksa Windows 10'da Windows 10 mu?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı