Windows 10 İnternet Bağlantısı Kopuyor

zxcxts

Kilopat
Daha fazla  
2 tane Windows 10 yüklü laptopu yan yana kullanıyorum birinin bağlantısı arada kopuyor ve 1-2 dk. kadar gelmiyor diğerine baktığımda ise internet bağlantısında bir sorun olmadığını hatta yavaşlama dahi olmadığını görüyorum bunun sebebi ne olabilir? Güç yönetimindeki ayarları kontrol ettim diğeriyle aynıydı. Tek fark birinde asus live update yüklü ve genelde sorun olduğunda sağ alta baktığımda ASUS live update simgesinden 5-10 kadar açıldığını görüyorum bundan kaynaklanabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, arka plandaki programlar internetinizi kesebilir, sömürebilir, engelleyebilir. Asus güncelleme denetlerken hata yapıp wifinin kopmasına neden olabilir. Benim android telefonumda bazen whatsapp güncelleme yapmaya çalışırken wifi nin kopmasına neden olabiliyor.

Sorun hala devam ediyor. Fakat bağlantı gittiğinde wi-fi kapatıp açarsam hemen geri geliyor Kablosuz bağlantı için kullandığım ağ bağdaştırıcısı Realtek RTL8723BE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı