Windows 10 ISO checksum değerleri eşleşmiyor

Makaleler
10
Yer
Birleşik Krallık, Londra
Ben Media Creation Tool'dan 21H1 ESD ISO'su indirdim. MD5 / SHA1 / SHA256 değerlerini Google'a yazıyorum. Sonuç bulunamıyor. Ben de tekrar indireyim, belki bozuk inmiştir ISO dedim. Yine indirdim aynı araçtan. Bu sefer MD5 / SHA1 / SHA256 değerleri öncekinden farklı çıktı. Ve yine sonuç bulunamadı.

Ben Media Creation Tool'dan 21H1 esd ISO'su indirdim. MD5 / sha1 / SHA256 değerlerini Google'a yazıyorum. Sonuç bulunamıyor. Ben de tekrar indireyim, belki bozuk inmiştir ISO dedim. Yine indirdim aynı araçtan. Bu sefer MD5 / sha1 / SHA256 değerleri öncekinden farklı çıktı. Ve yine sonuç bulunamadı.

Medi creation tooldan indirilen ISO'ların SHA256 değerleri farklı çıkıyor normaldir.

Media Creation Tool ile indirilen ISO'ların SHA256 değerleri farklı çıkıyor, normaldir.
Aynen öyle. MCT, ISO yerine ESD indiriyor ve inen ESD ile ISO oluşturuyor. Oluşturulan ISO'da da install.wim yerine install.esd olduğu için de boyutu daha düşük oluyor. Bu yüzden Hash değerleri farklı çıkıyor.

Yani her Media Creation Tool (MCT)'den indirdiğim ISO'da farklı Hash değerleri çıkması normal yani değil mi?
Cevap?
Evet, normal. Hiçbir sorun olmadan güvenle kullanabilirsiniz. Ben uzun yıllar boyunca hep MCT ile indirdiğim ISO dosyalarını kullanarak format attım ve hiçbirinde bir sıkıntı çıkmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı