Çözüldü Linux'ta Hazırlanan Windows 10 USB BIOS menüsünde gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kyzael

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
1642016298297.png

Bu dosyalar şu anda USB belleğimde bulunuyor fakat BIOS menüsünde belleği göremiyorum. Nasıl çözebilirim?

Çözüm
5. Nesil işlemci. UEFI desteği olmalı. Bellek GPT > NTFS olarak biçimlendirip dosyalar bu şekilde yazılmalı. Linux altında çalışan bir Windows USB hazırlama aracı kullanın. WoeUSB gibi mesela:

BIOS menünüzü bilemeyiz. Sistem eski ise Hard Disk altında gözükebilir. Sorunuz yetersiz ve bu yetersiz soru ile sonuca ulaşmanız zor. Daha çok bilgi verin. Anakart modelinizi bile yazma zahmetine girmemişsiniz.

BIOS menünüzü bilemeyiz. Sistem eski ise Hard Disk altında gözükebilir. Sorunuz yetersiz ve bu yetersiz soru ile sonuca ulaşmanız zor. Daha çok bilgi verin. Anakart modelinizi bile yazma zahmetine girmemişsiniz.

Eski BIOS arayüzü mavi ve gri tema olan anakart modeli.
I-Life Zed Air CX3

Aynı bellek ile Linux'u kurmuştum. Daha sonra sıfırlamak için belleği biçimlendirdim.

5. Nesil işlemci. UEFI desteği olmalı. Bellek GPT > NTFS olarak biçimlendirip dosyalar bu şekilde yazılmalı. Linux altında çalışan bir Windows USB hazırlama aracı kullanın. WoeUSB gibi mesela:

Çözüm
5. nesil işlemci. UEFI desteği olmalı. Bellek GPT > NTFS olarak biçimlendirip dosyalar bu şekilde yazılmalı. Linux altında çalışan bir Windows USB hazırlama aracı kullanın. WoeUSB gibi mesela:

Teşekkür ederim denedikten sonra dönüş yapacağım.
@Recep Baltaş Abi USB belleğe kurulum yaptım NTFS olarak artık BIOS'da gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı