Windows 10 ISO FAT32 Yazdırma Sorunu

Wheeler Man

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Free World
Bugün ilginç bir şeye şahitlik ettim. Windows 10 ISO dosyası indirmiştim Micorosft'un kendi sitesinden. İndirdiğim ISO dosyasındaki "install.wim" dosyası 4.11GB olduğu için imajı FAT32 formatlı bir diske yazdıramıyorum. Bu nedenle de UEFI bir kurulum yapmam mümkün değil. İmaj orjinal olmasına rağmen neden sorun yaşadım? İlla Windows ile mi ISO indireceğim? İmajı başka nereden indirebilirim? Tamamen son sürüm ve Final olmasını istiyorum. Buradan indirdiğim imaj bile sorun yarattı.

Screen Shot 2017-11-27 at 16.42.59.png

Screen Shot 2017-11-27 at 16.46.38.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış mı anladım diye kontrol etmek için soruyorum, ISO dosyasını yazdırmaya çalıştığın bellek FAT32 formatlı ve sen bunu nasıl yazdırırım diye mi soruyorsun? Eğer durum böyleyse çözümü basit.
Taktığın USB belleği biçimlendirirken FAT32 formatını değil, NTFS formatını seç.

Bugün ilginç bir şeye şahitlik ettim. Windows 10 ISO dosyası indirmiştim Micorosft'un kendi sitesinden. İndirdiğim ISO dosyasındaki "install.wim" dosyası 4.11GB olduğu için imajı FAT32 formatlı bir diske yazdıramıyorum. Bu nedenle de UEFI bir kurulum yapmam mümkün değil. İmaj orjinal olmasına rağmen neden sorun yaşadım? İlla Windows ile mi ISO indireceğim? İmajı başka nereden indirebilirim? Tamamen son sürüm ve Final olmasını istiyorum. Buradan indirdiğim imaj bile sorun yarattı.

Eki Görüntüle 268755

Eki Görüntüle 268756
FAT32 ile en fazla 4GB dosya okuyavikir ve yazabilirsiniz. Belleği NTFS şeklinde biçimlendirin. Zaten UEFI kurulum için NTFS gerekli.

FAT32 ile en fazla 4GB dosya okuyavikir ve yazabilirsiniz. Belleği NTFS şeklinde biçimlendirin. Zaten UEFI kurulum için NTFS gerekli.
Şaka mı yapıyorsunuz, yoksa ciddi misiniz? Bildiğim kadarıyla NTFS dosya formatı EFI dosyalarının okunması için destek sağlamıyor. Hatta böyle bir konu buldum.
USB bellek ile format atarken NTFS mi FAT32 mi?

Yanlış mı anladım diye kontrol etmek için soruyorum, ISO dosyasını yazdırmaya çalıştığın bellek FAT32 formatlı ve sen bunu nasıl yazdırırım diye mi soruyorsun? Eğer durum böyleyse çözümü basit.
Taktığın USB belleği biçimlendirirken FAT32 formatını değil, NTFS formatını seç.
UEFI kurulum yapmak istiyorum.

Eğer Windows bir bilgisayarınız varsa imajı Rufus ile yazdırabilirsiniz. USB belleğinizi seçip "GPT partition scheme for UEFI" yi seçip File System'i NTFS olarak seçin. NTFS seçildiğinde Rufus küçük bir FAT32 bölümü oluşturup kurulumu başlatacak ve bootloaderı buraya yükleyecektir.

Nasıl yazdırır isen yazdır Format esnasında komut istemiyle UEFI kurulum yapabilirsin.
Evet normal şartlarda flahın fat32 olması lazım.
En son güncellemeler eklenmiş olarak İşletim sistemini başka bir yerden indirebilirsin ESD sıkıştırma ile boyutu da 4 Gb altı olur fakat bu siteden Technopath'te bahsedilemez.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı