Windows 10 Kapanmıyor

184424

Hectopat
Makaleler
2
Başta normal kapanıyordu. Fakat sürücüleri kurduktan sonra cihazın tüm güncellemelerini de yaptıktan sonra kapattığımda bir sorun çıktı. Bilgisayarı kapata basıyorum ve kapatılıyor diyor, buraya kadar her şey normal. Hatta ekran sonra kararıyor. Fakat bilgisayar halen çalışıyor bundan sonra. 1803'ten sonra başladı bu sorunlar. Windows 10'u daha dün kurdum. 8.1'de bu durum söz konusu değil.

Başta normal kapanıyordu. Fakat sürücüleri kurduktan sonra cihazın tüm güncellemelerini de yaptıktan sonra kapattığımda bir sorun çıktı. Bilgisayarı kapata basıyorum ve kapatılıyor diyor, buraya kadar her şey normal. Hatta ekran sonra kararıyor. Fakat bilgisayar halen çalışıyor bundan sonra. 1803'ten sonra başladı bu sorunlar. Windows 10'u daha dün kurdum. 8.1'de bu durum söz konusu değil.

20H2 sürümünü neden kurmadınız?

20H2 sürümünü neden kurmadınız?
20H2 kurdum zaten. Demek istediğim bu sorun 1803 ve sonraki sürümlerinde cihazımda olmaya başladı.
1-) Hızlı başlatmayı aç'ı kapatırsan sorun çözülür.

2-) Driver boster ile sürücüleri güncelledi isen BIOS'un ayarlarını sıfırla. Ardındn BIOS'u güncellemelisin.
O zaten kapalı. Maalesef sorunu çözmedi. Ayrıca sürücüleri kurmak için böyle programlar kullanmıyor ve tavsiye etmiyorum. Nvidia ekran kartı sürücümün en günceli harici diğerleri otomatik kuruluyor. Bir onu Nvidia'nın sitesinden indiriyorum.
Sürücü indirme programı kullandınız mı yoksa elle mi indirdiniz sürücüleri.
Kurduğum sürücü sadece ekran kartımın sürücüsü. Onu da elle kurdum.

İşe yarar mı bilmiyorum ama:
1) Görev yöneticisinden ayrıntılar bölümüne gelip explorer.exe'nin görevini sonlandırın.

1606892583302.png

2)Sonra yine görev yöneticisinden dosya bölümüne tıklayın "yeni görevi çalıştır" a basın oraya "explorer.exe" yazın.

1606892782609.png

Belki düzelir.

Geri
Yukarı