Windows 10 kasıyor

Neofixx

Hectopat
Bilgisayarımın özellikleri: "Casper Nirvana C700 i7 6500U 2.5GHz 12 GB RAM 1TB HDD Intel HD Graphics 520 harici ekran kartı olarak 2 GB NVIDIA GeForce GT940M paylaşımsız"örneğin GTA 5'te en düşük ayarlarda bilgisayar aşırı ısınyor ve kasma sorunları oluyor. Bilgisayarı ilk açtığımda rahat 2dk bekliyorum özellikle kilit ekranında bilgisayarı 2015 Ağustos'da falan Windows 10 Home Single Language kuruluydu.

Not1: HDD'nin 500GB'i dolu format önermeyin.

Not2: En son virüs taramasında 41 tane virüs çıktı. :D

Not3: Hiç temizlik yaptırmadım. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yapabilirim? Korona virüsünde dolayı dışarı çıkmak istemiyorum evdede temizlik yapıyım derken bilgisayarı gebertirim.

Antivirüs ile bilgisayara tam tarama yapabilirsin. Harddisk tam olduğu zaman kasma yapar. Gereksiz dosyaları silebilir ve önbellek temizlemesi yapabilirsin.
Bilgisayarın işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarına bakın, olması gerekenden fazla değilse temizliğin aciliyeti yoktur. Sıcaklık fazla çıkıyorsa ve kendiniz anlamıyorsanız bir teknik sevise götürürsünüz. Ayrıca temizlik yapılırken macun yenilemesi de yaptırın. Kaliteli termal macunu bence kendiniz alın, bazı teknik sevisler kalitesiz macun uygulayabiliyor.

Geri
Yukarı