Windows 10 Kasma ve Sürekli Mavi Ekran Hatası

Kağan K

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Durduk yere bilgisayar mavi ekran veriyor ve her seferinde farklı bir şekilde hata vererek mavi ekrana düşüyor.

Dizi izliyorum çat diye mavi ekrana düşüyor ve yeniden başlıyor. Bilgisayar ağır çalışmaya da başladı. Disk kullanımını ne yaptıysam stabil hale getiremedim. Bilgisayarı açtığım anda %100 ile kullanıma geçiyor, düşüyor sonra yeniden artıyor. Windows 10 artık çok bunaltmaya başladı.

Lütfen yardımcı olun.

Eğer mavi ekran aldıysan oranın boş olmaması lazım. CCleaner veya benzeri bir program varsa şimdilik kullanma. Minidump oluşunca buraya at. İmzamdaki sistem demen yeterli değil. Lütfen tamamını yazar mısın?

Virüs taraması yaptınız mı ?
Yaptım, temizledim. Şuan tekrar yapıyorum. Bu kadar sık mavi ekrana düşmesi şaşırttı beni. 1 saat içerisinde 3-4 kez oldu.

Eğer mavi ekran aldıysan oranın boş olmaması lazım. CCleaner veya benzeri bir program varsa şimdilik kullanma. Minidump oluşunca buraya at. İmzamdaki sistem demen yeterli değil. Lütfen tamamını yazar mısın?
CCleaner programı var fakat uzun süredir kullanmıyorum. Mavi ekran aldım ama neden boş bilmiyorum. Oluşursa atarım.

• 4 GB RAM (Memtest ile test ettim bir sıkıntı yok.)
  • 1 TB HDD (HDTune ile test ettim bir sıkıntı yok)
  • GeForce GTX 650 Tİ Boost (Sürücüler güncel)
  • FX 8320 İşlemci
  • M5A97 R2.0 Anakart.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı