Windows 10 Kasma ve Sürekli Mavi Ekran Hatası

Kağan K

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Durduk yere bilgisayar mavi ekran veriyor ve her seferinde farklı bir şekilde hata vererek mavi ekrana düşüyor.

Dizi izliyorum çat diye mavi ekrana düşüyor ve yeniden başlıyor. Bilgisayar ağır çalışmaya da başladı. Disk kullanımını ne yaptıysam stabil hale getiremedim. Bilgisayarı açtığım anda %100 ile kullanıma geçiyor, düşüyor sonra yeniden artıyor. Windows 10 artık çok bunaltmaya başladı.

Lütfen yardımcı olun.

Format atmadan düzeltmek istiyorum. İçerisinde önemli dosyalarım ve oyunlarım var. BIOS güncelleme ile düzelecekse yaparım.
Yapın.

Diskte sorun olmadığına emin misiniz? "HDTune ile baktım, sorun yok" deseniz de bahsettiğiniz sorunlar genelde diskten kaynaklanıyor olabilir. Eğer işletim sistemini düzeltmek istiyorsanız ve güvenli mod dahi açılmıyorsa, başka bir bilgisayar üzerinden şu an kullandığınız sürümün ISO dosyasını bir belleğe yazıp onun üzerinden sistemi açın. Yükseltme yaparmış gibi kurulum yapın, veriler saklanacaktır.

Bunun yanında, Windows 10'un Telemetry gibi hizmetleri sistem kaynaklarını aşırı sömürüyor. Disk kullanımının yüksek olmasının sebebi muhtemelen budur. Bunu engellemek mümkün.

Diğer arkadaşlara not: BIOS güncelleme önerisi o kadar ezbere ki, konuyla alakasız olmasına rağmen hala üstüne basa basa aynı şeyi öneriyorsunuz.
BIOS güncellemesinin konuyla alakasız olduğunu nereden biliyorsunuz? Gayet alakalı olabilir. BIOS güncellenmeli.

Yapın.

BIOS güncellemesinin konuyla alakasız olduğunu nereden biliyorsunuz? Gayet alakalı olabilir. BIOS güncellenmeli.
Tamam deneyeceğim. Bakalım olacak mı :)

Edit: Olmadı.

Komut sistemi ile bilgisayarın sorununu çözmeye çalıştığım zaman @Recep Baltaş 'ın videosu ile "İstenen sistem aygıtı bulunamıyor." hatası alıyorum.

0xc000000e hatasının çözüm videosu.

Bugün bilgisayarcıya gittim. Sistem çökmüş format atılmalı dedi. Tamam doğru format çözüm olabilir ama dosyalarımı yedeklemem gerek. Fotoğraflar falan var. Onları nasıl alabilirim? Onları aldıktan sonra formatlayacağım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı