Windows 10 KB4601319 ve KB4601050 güncellemelerinden sonra hata

orpheus2690

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ordu / Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dün akşam üzeri yaptığım 20H2 02 (KB4601319) ve .NET Framework (KB4601050) güncellemesinden sonra sistemim durduk yere zamansız olarak kendini tekrar başlatıyor. Bu güncelleme hakkında belirli bir paylaşım var mı, bu güncellemeyi nasıl kaldırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Belli bir süredir güncellemeleri durdurmuştum ve şimdi açtığım an bu konuyu gördüm 😄 Önceden de güncelleme sonrası kendi kendine reset attığı olmuştu, umarım bu sürüm ile yine olmaz.
Bariz sıkıntılı bir sürüm olduğu belli fakat sistemden sisteme farklılık gösterebiliyor. 2 farklı laptopumda hiç bir sıkıntı yaratmazken masaüstü bilgisayarımda birden kapanıp tekrar açılma sorunları yaşadım. SSD vb. parçalara zarar verme ihtimali olduğunu düşünerek kaldırdım beklemekte yarar var.

Bariz sıkıntılı bir sürüm olduğu belli fakat sistemden sisteme farklılık gösterebiliyor. 2 farklı laptopumda hiç bir sıkıntı yaratmazken masaüstü bilgisayarımda birden kapanıp tekrar açılma sorunları yaşadım. SSD vb. parçalara zarar verme ihtimali olduğunu düşünerek kaldırdım beklemekte yarar var.
PUBG, Destiny 2 ve Warframe oynarken normalde olmayan takılmalar yapmaya başladığı için sistemden kaldırdım. Güncelleme geçmişinde duruyor ama şu an için sorun yok gibi.

KB4601319 olan güncellemeyi bende yaptım. Bilgisayarımda herhangi bir uygulamayı açtığımda 2 3 saniye ekranda durup kayboluyor. Güncellemeyi kaldırdım sorun düzeldi. Daha sonra güncelleme tekrar geldi kapatırken farkında olmadan yükledim tekrar aynı sorun başladı. İşin kötü tarafı şimdi güncellemeyi kaldıramıyorum. Kurtarma ekranından da denedim yapamadım.

Bende de o güncelleme bir türlü yüklenemiyor neler yaptıysam da nafile. Başka güncellemeler yükleniyor ama o yüklenmiyor. Vardır bir hayır.

Bir güncellemeyi düzgün yapsınlar artık kafayı kırıcam. Güncelleme geçmişine eklendiyse oradan kaldırabilirsiniz.
Al benden de o kadar.

Bu iki güncelleme az önce benim PC'ye de indi ama yüklemedim henüz. Google'da bir aratayım dedim ve çıkan sonuç Technopat'taki bu sayfa. Yine sorun yine arıza. Buyur buradan yak. Koskoca Microsoft her güncellemede gerilim yaşatıyor. Valla elim güncellemeye gitmiyor, bıktım artık.

Geri
Yukarı